اخبار

فعال رسانه پاکستانی سکوت مجامع حقوقی بین المللی نسبت به ترور سردار سلیمانی تاسف بار است

فوزیه شاهد، فعال رسانه و خبرنگار پاکستانی، امروز چهارشنبه، 4 اسفند ماه در روز پایانی سومین کنفرانس بین المللی «مکتب شهید سلیمانی و تمدن نوین اسلامی» که از 30 بهمن ماه در تهران آغاز به کار کرده است، ترور فرمانده شهید سپاه قدس ایران را جنایتی دانست که آشکارا خلاف اصول حقوق بین الملل است و گفت:
« امروز آمریکا حدوداً در هفتاد کشور جهان هفتصد پایگاه دارد و  ما ملاقات¬های افسران ارشد ارتش آمریکا با مسئولان و رهبران داعش دیدیم. کاملا واضح است که در تشکیل داعش چه کسی دست دارد. طبق قوانین بین المللی قدم گذاشتن به هر کشوری بدون اجازه آن کشور خلاف قانون است اما وقتی حرف از امریکا و پایگاه های آمریکا در میان می آید در سطح بین الملل علیه آن هیچ اقدامی نمی¬شود.»
وی در همین راستا افزود:
زیر پا گذاشتن مرزهای بین المللی مربوط دیوان بین المللی دادگستری است و خود دیوان بین المللی دادگستری نیز می¬تواند به این امر اعتراض کند. در سازمان ملل  هم می شود راجع به این اعتراض کرد.  ترور سردار سلیمانی  که مهمان دولت عراق بود جرمی سنگین تر از زیر پا گذاشتن مرزها است. شخص ترامپ، ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا خودش اعلام کرد که این ترور به دستور او صورت گرفته است. بنابراین عامل جنایت معلوم است اما وقتی پای آمریکا به میان میاید
مجامع حقوقی بین المللی  سکوت می کنند که واقعا تاسف بار است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هفت × 6 =