اخبار

فلسطینی‌ها برای ازسرگیری “راهپیمایی‌ بازگشت” در نوار غزه آماده می شوند

به نقل از پایگاه صهیونیستی والا، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) خواستار حضور گسترده فلسطینی ها در نوار مرزی غزه برای شرکت در راهپیمایی‌های ضدصهیونیستی بازگشت شده است.

به گزارش والا، در جریان راهپیمایی‌های بازگشت در مرز غزه از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۱ بارها فلسطینیان از سوی نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی مورد حمله قرار گرفتند و در جریان آن، در مجموع ۳۰۰ فلسطینی به شهادت رسیده و بیش از ۳۰ هزار نفر دیگر زخمی شدند.

۳۰ اوت ۲۰۱۸ با فراخوان گروه‌های فلسطینی و به مناسبت چهل‌ و دومین سالروز «روز زمین»، راهپیمایی‌هایی در نوار غزه با هدف مطالبه حق بازگشت آوارگان فلسطینی و شکست محاصره ۱۳ ساله غزه آغاز شد که نزدیک به ۳ سال است که متوقف شده است.

این راهپیمایی در حد فاصل این منطقه و شهرک‌های صهیونیست نشین صورت می گیرد.

گروه‌های فلسطینی این راهپیمایی‌ها را بازگشت و شکستن محاصره نامیده و تاکید دارند که این راهپیمایی‌ها مردمی و صلح‌آمیز خواهند بود، به این شکل که چادری نصب شده و امکاناتی جهت تحصن در آن فراهم شده است.

هیأت عالی ملی راهپیمایی بازگشت و شکستن محاصره غزه بتازگی از آغاز تدارک برای تجهیز و بازسازی پنج «اردوگاه بازگشت» واقع در نزدیکی مرز شرقی نوار غزه و سازماندهی فعالیت‌های مقاومت مردمی که بیش از سه سال است متوقف شده، خبر داد؛ امری که بیانگر احتمال تشدید تنش در جبهه غزه میان مقاومت و اشغالگران صهیونیست است.

هفته‌های گذشته، مرزهای شرقی شهر غزه و شهر خان‌یونس شاهد سازماندهی فعالیت‌های مردمی در جنوب نوار غزه بود که صدها جوان فلسطینی با آتش‌زدن لاستیک خودروها، اعتراضات خود را به صهیونیست ها نشان دادند و با نظامیان اشغالگر درگیر شدند و نظامیان صهیونیست نیز با گلوله و گاز اشک آور آن‌ها را هدف قرار دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 + یک =