اخبار, اسلاید شو

كنفرانس ائتلاف جهانی علیه آپارتاید علمی؛ برای صلح، عدالت، امنیت و سلامت جهانی برگزار شد

در ابتدای این همایش دکتر احمد علی محسن زاده دبیر نشست، ضمن خوش آمد گویی به میهمانان اظهار داشت: این کنفرانس فضای حاکم بر عرصه علمی در جهان کنونی را تبیین می کند؛ بهره برداری از علم به صورت عادلانه تعلق به همگان دارد و کسی حق ندارد دیگری را از منابع علمی محروم کند. وی همچنین عنوان کرد که بی اخلاقی ترین نوع استفاده از علم؛ به کارگیری آن در کشتار انسان‌های بی گناه است که صلح و امنیت جهانی را با خطر اساسی مواجه می کند.

در ادامه این کنفرانس، دکتر مقیمی رئیس دانشگاه تهران، دکتر داود عامری دبیرکل مجمع جهانی صلح اسلامی، خانم دکتر الهام امین زاده معاون بین الملل دانشگاه تهران، دکتر جواد محمدی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، دکتر پور رستم رئیس دانشگاه ازاد اسلامی واحد تهران مرکزی و جمعی دیگر از نخبگان و اندیشمندان علمی و فرهنگی داخلی به خارجی به ایراد سخنرانی پرداختند و پیشنهادات خود حول محورهای این کنفرانس را ارائه کردند.
تبیین وضعیت عدالت علمی در نظام جهانی و ائتلاف سازی جامعه نخبگان جهانی جهت مقابله با آپارتاید علمی از جمله اهداف کلی این کنفرانس و تولید ادبیات مفهومی در خصوص عدالت علمی و توسعه صلح و عدالت جهانی و همچنین ارائه راهکارهای مؤثر در رفع آپارتاید علمی در جهان از جمله اهداف عملیاتی این کنفرانس بود.
در مورد محورهای ارائه شده در این کنفرانس هم می توان به آپارتاید و عدالت علمی، علم در خدمت صلح عادلانه، مصادیق آپارتاید علمی در جهان، آپارتاید علمی و راهبردهای مقابله حقوقی با آن و … اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 + = پانزده