اخبار

لبنان از رژیم صهیونیستی به سازمان ملل شکایت کرد

هیئت نمایندگی لبنان در سازمان ملل متحد، شکایت رسمی این کشور از رژیم صهیونیستی را به دبیرکل و شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرد.

دولت لبنان در این نامه، شکایت و اعتراض خود را به هدف قرار گرفتن بخش هایی از خاک این کشور توسط رژیم صهیونیستی اعلام کرده است.

در نامه وزارت خارجه لبنان به سازمان ملل متحد، رژیم صهیونیستی مسئول هرگونه وخامت اوضاع و برهم خوردن آرامش در جنوب لبنان معرفی شده است.

نجیب میقاتی نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان امروز (شنبه) نشستی با عبدالله بوحبیب وزیر خارجه این دولت برگزار کرد.

دو طرف در این دیدار تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان و شلیک موشک از خاک این کشور به سرزمین های اشغالی را بررسی کردند.

عبدالله بوحبیب تاکید کرد که در این دیدار مقرر شد که لبنان از طریق هیات دیپلماتیک خود در سازمان ملل شکایتی علیه رژیم صهیونیستی به دبیرکل سازمان ملل و شورای امنیت تقدیم کند.

وی گفت که در این شکایت بر لزوم پایبندی به قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت و محکومیت تجاوزهای زمینی، دریایی و هوایی رژیم صهیونیستی تاکید شده است.

رژیم صهیونیستی به بهانه شلیک موشک به سمت شهرک‌ها در سرزمین‌های اشغالی فلسطین، شهرهای «القلیله» و «المعلیه» و «وادی زبقین» در جنوب لبنان را با راکت و توپخانه بمباران کردند.

رژیم صهیونیستی پیش از این نیز با زیر پا گذاشتن قوانین بین المللی و قطعنامه های سازمان ملل بارها دست به نقض تقریبا روزانه حریم هوایی، دریایی و زمینی لبنان زده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


5 × شش =