اخبار

لبنان خواستار اعمال فشار بین‌المللی برای توقف تجاوزات رژیم صهیونیستی شد

لبنان خواستار اعمال فشار بین‌المللی برای توقف تجاوزات رژیم صهیونیستی شد

«نجیب میقاتی» نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان و «عبدالله بوحبیب» وزیر خارجه این کشور امروز دوشنبه با ژنرال «ارولدو لازارو» فرمانده یونیفل (نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در لبنان) دیدار و درباره اوضاع امنیتی این کشور گفت‌‌وگو کرد.

طی چند روز گذشته شهرک‌های کفرشوبا و العرقوب در مرز جنوبی لبنانی شاهد تنش بین لبنانی‌ها و نظامیان رژیم صهیونیستی بود که به دنبال یورش بولدوزرهای این رژیم به خاک لبنان آغاز شد.

بنابر گزارش خبرگزاری لبنان (NNA)، در بیانیه صادره از دفتر میقاتی آمده است که وی در این دیدار بر پایبندی لبنان به قطعنامه ۱۷۰۱ سازمان ملل و هماهنگی بین ارتش و یونیفل جهت حفظ ثبات جنوب لبنان و مرزهای این کشور تأکید کرد.

آگوست ۲۰۰۶ شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه ۱۷۰۱ را صادر کرد که به موجب آن جنگ ۳۳ روزه علیه لبنان متوقف شد و بر اساس آن ۱۵ هزار نیروی یونیفل در مرزهای مشترک لبنان و فلسطین اشغالی مستقر شدند.

نخست وزیر پیشبرد امور لبنان همچنین از سازمان ملل برای اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی جهت توقف نقض مکرر حاکمیت لبنان و اقدامات صهیونیست‌ها در خاک این کشور را خواستار شد چرا که انجام چنین اقداماتی باعث ایجاد تنش‌های خطرناک می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شش − 5 =