بیانیه

محکومیت اقدام تروریستی علیه سفارت ج.ا.ایران در بیروت

مجمع جهانی صلح اسلامی، با صدور بیانیه ای ضمن محکوم کردن اقدام تروریستی علیه سفارت ج.ا.ایران در بیروت، بر لزوم پیگیری گفتمان صلح عادلانه به منظور تضمین صلح و عدالت در جهان و پیشگیری و مقابله موثر با هرگونه تروریسم در منطقه و جهان تاکید کرد.

متن کامل بیانیه مذکور به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
دشمنان صلح و عدالت در منطقه و جهان، همچنان از تروریسم به عنوان شیوه و مجرائی برای تعقیب اهداف خود و تقابل با حقوق بشریت و جامعه بین المللی بهره می گیرند. اقدام تروریستی علیه سفارت ج.ا.ایران در بیروت که به شهادت رایزن فرهنگی کشورمان و کشته و مجروح شدن تعدادی از دیگر شهروندان لبنانی و خارجی انجامید، نمونه ای از راهبرد تروریسم دولتی و غیردولتی برگرفته از نظام سلطه و حامیان منطقه ای آنها است. همان نظامی که با پاشیدن بذر نفاق میان ملتها و تشکیل گروههای تروریستی در عناوین و قالب های مختلف، عدالت و آرامش ملتها را نشانه رفته و به صورت مکرر از آنها جهت تامین منافع خود بهره گرفته است. گاه گروههای تروریستی با دستاویز ایجاد دموکراسی و آزادی، به جنگ با دولتهای حاکم و کشتار ملتها فرستاده می شوند و گاه برای بمب گذاری و عملیات انتحاری بکارگیری می شوند. در هر حال، تروریسم زائیده سلطه گری، بی عدالتی و قدرت طلبی بازیگران نامشروع و قدرتهائی است که منافع خود را در مسیر ناآرامی و بی ثبات کردن جوامع و روابط بین المللی جستجو می کنند.
استفاده از پشتوانه های دولتی برای ایجاد، تجهیز و توسعه گروههای تروریستی تکفیری و تشویق آنها به ارتکاب کشتار و تخریب مردم، جنایتی علیه بشریت است.
مجمع جهانی صلح اسلامی ضمن محکوم کردن این اقدام تروریستی، شهادت رایزن فرهنگی کشورمان در بیروت را تسلیت عرض می نماید.
مجمع جهانی صلح اسلامی همچنان تاکید دارد که توسعه و استقرار گفتمان صلح عادلانه در منطقه و جهان، می تواند زمینه ای اطمینان بخش برای پیشگیری و مقابله جهانی با پدیده شوم تروریسم را فراهم سازد. در این میان، مسئولیت دولتها، نظام بین المللی و مجامع مردم-نهاد در مقابل اقدام تروریستی مذکور به ویژه بررسی، تعقیب و مجازات عاملین آن و همچنین شناسائی دولتها و بازیگرانی که در تمهید، دستوردهی و فراهم کردن زمینه های ارتکاب آن سهیم بوده اند، امری قطعی و مستند به معاهدات بین المللی موجود و همچنین مورد مطالبه افکار عمومی است.
مجمع جهانی صلح اسلامی
تهران- 29 آبان1392

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


چهار + = 12