اخبار

مرکل: صلح پایدار در اروپا تنها با مشارکت روسیه ایجاد می‌شود

آنگلا مرکل، صدر اعظم سابق آلمان نسبت به نادیده گرفتن تهدیدات در جنگ روسیه علیه اوکراین به عنوان یک بلوف هشدار داد . مرکل در مراسمی به مناسبت هفتاد و هفتمین سالگرد انتشار روزنامه “زودویچه سایتونگ” گفت که حمله به اوکراین یک “نقطه عطف عمیق” بود، نقطه عطفی که در آن به همه ما توصیه می شود که کلمات را جدی بگیریم و با آنها جدی برخورد کنیم و از همان ابتدا آنها را به عنوان بلوف طبقه بندی نکنیم.

مرکل موضع آلمان، اتحادیه اروپا و ناتو برای حفاظت و بازگرداندن حاکمیت و یکپارچگی اوکراین را تمجید کرده و گفت: به نظر من، این می تواند زمینه ای باشد که همیشه در مورد چیزی که در حال حاضر بسیار غیرقابل تصور به نظر می رسد فکر کنیم، یعنی اینکه چگونه می توان یک معماری امنیتی آینده را در چارچوب قوانین بین المللی توسعه داد.

وی بار دیگر تاکید کرد که صلح پایدار در اروپا تنها با مشارکت روسیه می تواند به دست آید . مرکل افزود: تا زمانی که حقیقتا موفق به انجام این کار نشویم جنگ سرد نیز واقعاً پایان نخواهد یافت.

مرکل 68 ساله سال گذشته پس از 16 سال صدراعظمی نامزد انتخابات فدرال آلمان نشد. وی حالا هر از چند گاهی به عنوان سخنران ظاهر می شود و می خواهد خاطرات خود را در پاییز 2024 منتشر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هفت − = 5