اخبار

مقام سابق صهیونیست: در جنگ بعدی، آمریکا به ما سلاح و مهمات نمی‌دهد

مقام سابق صهیونیست: در جنگ بعدی، آمریکا به ما سلاح و مهمات نمی‌دهد

رئیس اسبق اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی ضمن هشدار نسبت به بحران کنونی بین کابینه نتانیاهو و دولت آمریکا، تأکید کرد که این مسئله باعث خواهد شد واشنگتن در جنگهای بعدی، به اسرائیل سلاح و مهمات ندهد. 

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ژنرال «آهارون زوی فرکاش» رئیس اسبق اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی امروز سه‌شنبه به ناتوانی و ضعف ارتش این رژیم در هر جنگ احتمالی با محور مقاومت اذعان کرد.

روزنامه هاآرتض به نقل از فرکاش گزارش داد، وضعیت کنونی برای رژیم صهیونیستی، به منزله یک «جرقه» است که می‌تواند باعث شود چندین جبهه عملیاتی علیه این رژیم شعله‌ور شود.

این روزها هشدار درباره وضعیت داخلی صهیونیستها، به اذعان متداول و مرسومی بین سیاستمداران صهیونیست بدل شده و هر یک از جناحهای قدرت، در تلاش است جناح مقابل را مسئول وضعیت اسف‌بار این رژیم معرفی کرد؛ وضعیتی که با اصلاحات ادعایی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر صهیونیست در زمینه مسائل قضایی، بسیار فاجعه‌بارتر شده است.

اسرائیلی‌ها معتقدند که نتانیاهو و متحدان وی به دنبال سیطره بر همه موسسات اسرائیل و سلب استقلال آنها هستند. هم زمان با این تظاهرات‌ها وضعیت امنیتی داخلی این رژیم نیز مساعد نیست و کرانه باختری تبدیل به عرصه داغی شده که هرلحظه می‌تواند در برابر اشغالگران منفجر شود.

اسحاق هرتزوگ رئیس رژیم صهیونیستی بارزترین مقام اسرائیلی است که طی هفته‌های گذشته بارها درباره بحران داخلی اسرائیل و فروپاشی آن از درون هشدار داده است. وی چندی پیش طی سخنانی با اشاره به امکان رسیدن اسرائیل به یک نقطه بی‌بازگشت گفت که جامعه اسرائیل در مرحله خطرناکی قرار دارد و بحران عمیق داخلی همه ما را تهدید می‌کند(جزئیات بیشتر).

فرکاش در ادامه، با اشاره به اینکه امان، از دو هفته پیش نسبت به وقوع تنش نظامی هشدار داده بود که در پی آن، چندین راکت از جنوب لبنان و سوریه به شمال فلسطین اشغالی شلیک شد، گفت: این هشدار بود و امان گفت که هوشیار باشید؛ احتمال تنش بسیار بالاست.

وی درباره اقدامات نتانیاهو و تغییر قوانین قضایی در این رژیم هم تأکید کرد: می‌توانم روشن بگویم که بر اساس اطلاعات دریافتی، مشخص است که دشمنان می‌دانند شکاف [در رژیم صهیونیستی] رو به افزایش است.

فرکاش همچنین گریزی به بلوک‌بندی منطقه‌ای زد و اذعان کرد: در منطقه، چندین بلوک چند جبهه‌ای وجود دارد از جمله پیشرفت برنامه‌ هسته‌ای ایران و قابلیت ایجاد درگیری بزرگ فلسطین و حزب الله [با صهیونیست]. لذا هر گاه، محور شیعی بین ایران و حزب الله با هم گره می‌خورد، باید هشدار صادر کرد. هشدار امان هم در همین راستاست».

وی با اشاره به اینکه وزرای کابینه نتانیاهو، «نسبت به موضوعات امنیتی و راهبردی، آگاهی ندارند»، تصریح کرد: زمانی که در سالهای ۲۰۰۴ – ۲۰۰۵ ریاست امان را بر عهده داشتم، هشدار دادیم که حزب الله تمام تلاش خود را خواهد کرد تا ما را وارد جنگ کند و در نهایت هم این اتفاق در سال ۲۰۰۶ رخ داد.

این ژنرال صهیونیست ضمن هشدار نسبت به بحران کنونی بین کابینه نتانیاهو و دولت آمریکا، خاطر نشان کرد، این مسئله باعث خواهد شد که «آمریکا در جنگهای بعدی، به اسرائیل سلاح و مهمات ندهد و مهمات اسرائیل هم به پایان برسد».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 5 = چهل پنج