اخبار, اسلاید شو, کنفرانس ها

مقیمی رئیس دانشگاه تهران:  هدف علم این است که در انسان معرفت ایجاد شود

رئیس دانشگاه تهران اظهار داشت:علی رغم رشد علم و تکنولوژی الزاما فضایل انسانی تضمین نشده است و چه بسا روز به روز بدتر هم می شود که عمق بی عدالتی و جنگ طلبی را امروز در غزه شاهد هستیم. 

وی اظهار داشت:علی رغم اینکه شاهد مظاهر علم و تکنولوژی در دنیا هستیم که جهش علمی و فناوری های مختلف در طول تاریخ بشر قابل مقایسه نیست.اما آیا همه اینها توانسته کیفیت زندگی بشر را از نظر مادی و معنوی تامین کند؟ آیا علم  توانسته صلح و عدالت را فراهم کند؟ باید گفت، علی رغم رشد علم و تکنولوژی الزاما فضایل انسانی تضمین نشده است و چه بسا روز به روز بدتر هم می شود که عمق بی عدالت و جنگ طلبی را امروز در غزه شاهد هستیم.پس علمی که هدفش ایجاد صلح و عدالت و ارتقا امنیت بشر بوده، فراهم نشده‌است.

رئیس دانشگاه تهران خاطر نشان کرد: امروز استکبار جهانی تلاش می کند ما را از یافته های علمی در عرصه های مختلف و جنبه های کاربردی علمی محروم کند؛حال آنکه ما باید با هم تعامل علمی داشته باشیم و  امروز نیازمند واقعی علم برای ارتقای صلح و عدالت هستیم. اما استکبار جهانی با آپارتاید علمی این قضیه را نادیده می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: علم دارای خزانه ای است و کشورها باید از آن بهره بگیرند اما در این فضای آپارتاید علمی، اجازه استفاده از علم واقعی داده نمی شود؛ بنابراین باید تلاش کنیم با روشهای مختلف جنبه های متافیزیکی علم را در دنیا پیدا کنیم و  شرایط خود تحریمی و دیگر تحریمی که استکبار ایجاد کرده را از طریق فعالیت های علمی، ایجاد تشکل ها و …از میان برداریم.

در ادامه خانم مقیم زاده معاون بین الملل دانشگاه تهران طی سخنانی، پیشنهادات خود را پیراموان محورهای این کنفرانس ارائه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نُه − 4 =