اخبار

نبیه بری: امام صدر طرفدار صلح و وحدت بود/ خواستار اجرای تمام توافقات عربستان و ایران هستیم

نبیه بری رئیس پارلمان لبنان در ادامه گفت که اگر دولت فعلی لیبی در تحقیقات ناپدید شدن امام صدر و دو یارانش همکاری نکند، آن را مسئول می‌دانیم.

به گزارش النشره، وی افزود: یکی از ویژگی‌های کاندیدای ریاست جمهوری این است که از محبوبیت مردمی برخوردار باشد، آیا گفت‌وگو بر سر انتخابات رئیس جمهور مشکل دارد؟

نبیه بری ادامه داد: ما همچنان روی وجدان ملی حساب باز می‌کنیم. چرا دو طرف ذینفع از گفت‌وگو در مورد انتخاب رئیس جمهور امتناع می ورزند؟

رئیس پارلمان لبنان خطاب به روسای احزاب و گروه‌های سیاسی مختلف لبنان تصریح کرد: من از شما دعوت می کنم که ماه آینده برای گفت‌وگو به پارلمان بیایید و سپس جلسات علنی برای انتخاب رئیس جمهور خواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: ما از جنبش امل می‌خواهیم که در همه سطوح در کنار حزب الله آماده دفاع از لبنان در برابر تجاوزات رژیم اشغالگر باشد.

نبیه بری گفت: با توجه به افزایش تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه لبنان که از جمله بازگشت لبنان به عصر حجر، تاکید می‌کنیم که جنبش «امل» به همراه برادران خود در حزب الله نگران است تا هر یک از آنها به یک مبارز برای دفاع از مرزهای لبنان باشند.

رئیس پارلمان لبنان با اشاره به توافق عربستان و ایران در چین عنوان کرد که ما مشتاقانه منتظر اجرای همه چیزهایی هستیم که در توافق پکن بین عربستان و ایران توافق شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هفت − = 4