اخبار

نشست اضطراری شورای امنیت درباره فلسطین و اسرائیل

منابع دیپلماتیک اعلام کردند نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل درباره فلسطین و اسرائیل در پی عملیات طوفان الاقصی از سوی نیروهای مقاومت فردا یکشنبه ۸ اکتبر ۲۰۲۳  به وقت محلی بصورت غیرعلنی و پشت درهای بسته خواهد بود.

منابع دیپلماتیک روز شنبه به وقت محلی به خبرنگار ایرنا در نیویورک گفتند که نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره تشدید تنش ها در نوار غزه و سرزمین های اشغالی فلسطین فردا یکشنبه به وقت محلی پشت درهای بسته و بصورت غیر علنی خواهد بود.

دیمیتری پولیانسکی معاون اول نماینده دائم روسیه در سازمان ملل نیز گفت که نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل عصر یکشنبه به وقت آمریکا و بصورت غیرعلنی است.

برزیل که ریاست کنونی شورای امنیت سازمان ملل را بر عهده دارد، اعلام کرد که پس از حمله غافلگیرانه به اسرائیل در روز شنبه، نشست اضطراری این شورا را تشکیل خواهد داد.

به گزارش ایرنا، شبکه خبری سی ان ان اعلام کرد: وزارت خارجه برزیل در بیانیه‌ای حمله بی‌سابقه حماس را محکوم و “همبستگی خود را با مردم اسرائیل” اعلام کرد

در بیانیه وزارت خارجه برزیل آمده است: « دولت برزیل با تأکید بر اینکه هیچ بهانه‌ای برای استفاده از خشونت به‌ویژه علیه غیرنظامیان وجود ندارد، از همه طرف ها می‌خواهد حداکثر خویشتنداری را برای پایان دادن به تشدید اوضاع اعمال کنند.»

برزیل همچنین گفت که به حمایت از راه کار دو کشوری برای اسرائیل و فلسطین ادامه می دهد.

به گزارش ایرنا، نیروهای مقاومت فلسطین از صبح روز شنبه ۱۵ مهرماه جاری عملیات همه جانبه و بی نظیر خود را از غزه (جنوب) علیه مواضع رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی آغاز کرده اند؛ عملیاتی که در عمر ۷۵ ساله اشغالگران غاصب نظیر نداشته و صهیونیست ها را در شوک فرو برده است.

عملیات همه جانبه و پیچیده مقاومت فلسطین در سرزمین های اشغالی از غزه آغاز شده و اخبار غیررسمی حکایت از آماده شدن گروه های مقاومت در کرانه باختری و سراسر سرزمین های اشغالی علیه صهیونیست ها حکایت دارد.

اسارت ۳۵ نظامی صهیونیست و اعلام آن از سوی حماس و تایید آن از سوی منابع صهیونیستی فقط در طول سه ساعت اولیه عملیات از دیگر رویدادهای مهم عملیات بی نظیر رزمندگان فلسطینی است.

با آغاز حمله همه جانبه رزمندگان مقاومت ارتش فلسطین به مواضع صهیونیست ها در سرزمین های اشغالی، ارتش این رژیم صهیونیستی نظامیان ذخیره خود را فراخواند و این در حالی است که یک مقام ارشد حماس، امروز را «روز انقلاب» علیه اشغالگری نامید.

منابع صهیونیستی اعلام کردند که جنبش حماس ارتش رژیم صهیونیستی را زمینی، دریایی و هوایی غافلگیر کرد.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی که در شوک ناشی از حمله زمینی، هوایی و دریایی مقاومت فلسطین است برای ترمیم روحیه نظامیان صهیونیست اعلام کرد، جنگ را نخواهیم باخت.

«یوآف گالانت» این عملیات را اشتباهی بزرگ نامید و گفت: در وضعیت جنگی هستیم و حماس اشتباه راهبردی و بسیار بدی کرد، انتقام سختی خواهیم گرفت. مراکز حماس را بمباران می‌کنیم و غزه تاوان سختی خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 × سه =