اخبار

نظرسنجی سی‌ان‌ان: تنها یک سوم آمریکایی‌ها خواهان انتخاب مجدد بایدن هستند

بر اساس نظرسنجی جدید شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان وابسته به حزب دمکرات آمریکا (حزب رئیس جمهور کنونی) ، تنها یک سوم آمریکایی‌ها اعلام کرده اند که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا شایسته انتخاب مجدد است.

بر اساس نظرسنجی سی ان ان، تنها ۳۲ درصد از شرکت کنندگان معتقدند که بایدن باید دوباره به عنوان رییس جمهور انتخاب شود درحالی که در نظرسنجی ماه دسامبر، ۳۷ درصد از آمریکایی‌ها چنین نظری داشتند. یعنی ۶۷ درصد از آمریکایی‌ها معتقدند بایدن شایسته انتخاب مجدد نیست.

در حالی که بایدن هنوز نامزدی مجدد خود را برای انتخاب اعلام نکرده و بارها اشاره کرده است که قصد دارد دوباره در سال ۲۰۲۴ کاندید شود. تنها نامزد دموکرات که تاکنون رسما برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۴ کاندید شده است، ماریان ویلیامسون است.

در میان پاسخ دهندگان دموکرات و متمایل به دموکرات، کمی بیش از ۴۴ درصد اعلام کردند که بایدن باید نامزد این حزب در سال ۲۰۲۴ باشد. از کسانی که خواهان یک کاندیدای متفاوت برای حزب دموکرات هستند، ۶۹ درصد گفتند که “هرکس به جز جو بایدن” را می خواهند.

نظرسنجی سی ان ان نشان داد که ۴۹ درصد از رای دهندگان دموکرات معتقدند که بایدن بهترین شانس این حزب برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری است و ۴۹ درصد دیگر چنین نظری ندارند.

در همین حال، این نظر سنجی نشان داد در میان جمهوری خواهان، اکثریت یا ۵۲ درصد از آنها اعلام کردند که دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق باید نامزد این حزب در سال ۲۰۲۴ باشد که این میزان بیشتر از نظرسنجی ماه دسامبر است.

پیش از این هم بر اساس نتایج نظر سنجی شبکه فاکس نیوز متعلق به جمهوریخواهان و رقبای دولت فعلی آمریکا اعلام شد که سطح رضایت از عملکرد جو بایدن رئیس جمهور  آمریکا برای بیش از یک سال ثابت مانده است و بر اساس  آخرین نظرسنجی این شبکه تلویزیونی  ۴۴ درصد از مردم آمریکا عملکرد او را تایید و  ۵۶ درصد وی را تایید نمی کنند.

بر اساس نظرسنجی فاکس نیوز، آخرین باری که رضایت از عملکرد بایدن بیشتر از نارضایتی از او بود در نظرسنجی سپتامبر ۲۰۲۱ اتفاق افتاد که در آن رضایت از بایدن ۵۰ درصد و نارضایتی ۴۹ درصد بود.

دارون شاو، یک تحلیل گر فاکس نیوز گفت: میزان رضایت از بایدن در پاییز ۲۰۲۱ پس از افتضاح خروج از افغانستان و شروع تورم شدید کاهش یافت. از آن زمان تاکنون، به رغم انتخابات میان دوره ای، فراز و نشیب های اقتصادی و چندین طرح سیاسی و قانونی، رضایت از او تغییر بسیار کمی داشته است.

میزان رضایت از رئیس جمهور آمریکا در میان چندین گروه رای دهنده مهم از جمله زنان (۴۳ درصد)، رأی دهندگان بالای ۴۵ سال (۴۱ درصد)، رأی دهندگان شهرستان ها (۴۱ درصد)، رای دهندگان روستایی (۳۱ درصد) و دموکرات ها (۸۱ درصد) قرار دارد.

در همین حال، اکثریت شرکت کنندگان در این نظرسنجی درباره عملکرد بایدن در مورد هر یک از این موضوعات را تایید نمی کنند: ۵۳ درصد ناراضی از امنیت ملی، ۵۴ درصد ناراضی در مورد سیاست خارجی، ۶۰ درصد ناراضی در مورد امنیت مرزها و ۶۴ درصد ناراضی از نحوه مدیریت اقتصاد او هستند.

آخرین نظرسنجی موسسه «ماریست» نیز نشان داد آمریکایی ها نظرات متفاوتی را در مورد مهمترین مسائل پیش روی این کشور دارند و به طور همزمان،‌ محبوبیت رئیس جمهور آمریکا در حال کاهش است.

بر اساس نظرسنجی ماریست، ۳۰ درصد آمریکایی‌ها اقتصاد را مهمترین مسأله این کشور می‌دانند درحالی که ۲۰ درصد معتقدند تهدیدات در مقابل دموکراسی مهمترین دغدغه این کشور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− یک = 8