اخبار

نقش مستقیم آمریکا در حملات اخیر داعش در سوریه

نقش مستقیم آمریکا در حملات اخیر داعش در سوریه

به نقل از روزنامه الوطن، صحرای سوریه و شرق فرات اخیرا شاهد تحولات خطرناکی بود از جمله اینکه تجاوزهای تروریست ها به پایگاه های ارتش سوریه منجر به شهادت بیش از۲۳ نظامی سوری و مجروح شدن تعدادی دیگر شد.

آخرین این تحولات هدف قرار دادن اتوبوس حامل نظامیان ارتش سوریه در دیرالزور است که دمشق تاکید کرد این تجاوز نقض استقلال و حاکمیت سوریه و در ادامه حمایت های آمریکا از گروهک های تروریستی و در راس آن ها داعش انجام شد.

بر اساس این گزارش، وزارت خارجه سوریه در بیانیه حمایت های آمریکا از تروریست ها را محکوم کرد.

برخی منابع میدانی تاکید کردند که اشغالگران آمریکایی تروریست های داعش را آموزش داده و در داخل پایگاه غیرقانونی التنف برای آن ها چتر حمایتی ایجاد کرده است.

آن ها خاطرنشان کردند که اشغالگران آمریکایی با حمایت از تروریست ها و تعرض های آن علیه ارتش سوریه در صحرای این کشور به دنبال تحقق اهداف جنایتکارانه خود هستند.

در این گزارش با اشاره به حملات اخیر تروریست ها علیه نیروهای ارتش سوریه ابتدا در ایست بازرسی در شرق الرقه و سپس حمله به اتوبوس حامل نظامیان سوری آمده است که هواپیماهای جنگی سوری و روسی به طور سریع و فوری به این تجاوزها پاسخ داده و تعداد زیادی از تروریست های داعشی را به هلاکت رساندند.

برخی منابع همچنین اعلام کردند که روز گذشته حملات راکتی نیروهای مقاومت علیه پایگاه های غیرقانونی آمریکا از جمله کونیکو، العمر و الشدادی در ریف دیرالزور و حسکه انجام شد.

براساس این گزارش، مقاومت مردمی سوریه در پاسخ به جنایت داعش آمریکایی حملات شدید راکتی و پهپادی علیه پایگاه های غیرقانونی اشغالگران آمریکایی انجام دادند.

همچنین مقر نیروهای آمریکایی در تیپ ۹۳ واقع در جنوب منطقه «عین عیسی» مورد حملات توپخانه ای قرار گرفت.

از زمان شکست گروه تروریستی داعش به عنوان بازوی نظامی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال ۱۳۹۶، نظامیان آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک تروریستی شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه و کشتار مردم این کشور کردند. نظامیان تروریست آمریکایی و مزدوران وابسته به آنها یعنی قسد، بخش های زیادی از شرق و شمال شرق سوریه را به اشغال خود در آوردند.

تروریست های آمریکایی پس از حضور غیرقانونی در سوریه در سال ۱۳۹۶، ۲۵ پایگاه غیرقانونی در خاک سوریه ایجاد کردند که چندی قبل نیز یک پایگاه به آن اضافه نمودند. آمریکا هم اکنون ۲۲ پایگاه غیرقانونی اصلی و ۴ پایگاه فرعی و در مجموع ۲۶ پایگاه در خاک سوریه دارد.

در حال حاضر بخش‌های عمده‌ای از سرزمین‌های استان‌های “الحسکه”، “دیرالزور” و «الرقه» (در شرق و شمال شرق سوریه) که دارای منابع نفت و انرژی می‌باشد، تحت تصرف تروریست های آمریکایی و نیروهای دموکراتیک سوریه (مزدوران کُرد سوریه مورد حمایت آمریکا) می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 + هفت =