اخبار

نماینده فلسطین در سازمان ملل: برای توقف تجاوز به غزه تلاش می کنیم

 نماینده دائم فلسطین در سازمان ملل متحد گفت: برای توقف تجاوز به ملت فلسطین و رسیدن کمک های آنسانی به ان ها تلاش می کنیم.

نیروهای مقاومت فلسطین از شنبه ۱۵ مهرماه برابر با ۷ اکتبر ۲۰۲۳ عملیات همه جانبه و بی‌نظیری با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی آغاز کرده‌اند.
با آغاز عملیات و حملات نیروهای مقاومت فلسطین فقط در ۲۰ دقیقه، ۵ هزار راکت به سمت مواضع صهیونیست‌ها روانه شد و هم‌زمان با آن پاراگلایدرهای حماس بر فراز سرزمین‌های اشغالی به پرواز درآمدند تا آسمان برای اشغالگران ناامن‌تر از همیشه شود.
رژیم صهیونیستی که در میدان نبرد با مقاومت فلسطین غافلگیر و شکست مفتضحانه‌ای را طی چند روز گذشته متحمل شده با اقدامی غیر انسانی تمام گذرگاه‌های غزه را بسته تا مقاومت فلسطین را ناگزیر به توقف عملیات دلاورانه «طوفان الاقصی» کند.
وزارت بهداشت فلسطین روز جمعه در آخرین گزارش خود از شهادت یکهزار و ۹۰۰ غیرنظامی از جمله ۶۱۴ کودک و ۳۷۰ زن در بمباران های رژیم صهیونیستی خبرداد.
براساس این گزارش، هفت هزار و ۶۹۶ نفر نیز تاکنون در بمباران های رژیم صهیوینستی زخمی شده اند.
وزارت بهداشت فلسطین همچنین اعلام کرد که از زمان آغاز حملات تاکنون ۱۵ عضو کادر پزشکی به شهادت رسیده و ۲۳ آمبولانس نیز هدف قرار گرفته و از خدمت خارج شده است.
با از دست رفتن امکانات و توان درمانی و دارویی و پرشدن همه تخت های بیمارستانی، ناقوس خطر در بخش بهداشت و درمان به صدا درآمده است.
بمباران بیمارستان کودکان غزه با بمب های حاوی فسفر سفید از جدیدترین جنایت های رژیم صهیونیستی در نوار غزه بود که منجر به تخلیه این بیمارستان شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


چهار × = 28