اخبار

نمایندگی ایران در سازمان ملل: اقدامات فلسطین، دفاع مشروع در مقابل اشغال است

نمایندگی ایران در سازمان ملل ضمن اعلام این که اقدامات فلسطین، دفاع کاملاً مشروع در مقابل هفت دهه اشغال ظالمانه و جنایات فجیع رژیم نامشروع صهیونیستی است، هر گونه دخالت در عملیات طوفان الاقصی را رد کرد.

 نمایندگی ایران در سازمان ملل یکشنبه (هشتم اکتبر، ۱۶ مهر) اعلام کرد این کشور در عملیات حماس علیه رژیم صهیونیستی دخالتی نداشته است.

به نوشته رویترز، نمایندگی ایران در بیانیه‌ای اعلام کرد: اقدامات قاطع فلسطین، دفاعی کاملاً مشروع در مقابل هفت دهه اشغال ظالمانه و جنایات فجیع رژیم نامشروع صهیونیستی است. ما قاطعانه در حمایت مصمم از فلسطین ایستاده‌ایم. اما در پاسخ فلسطین دخالتی نداریم و تنها توسط خودشان انجام شده است.

طبق این گزارش، نمایندگی ایران در سازمان ملل همچنین اعلام کرد موفقیت عملیات حماس به دلیل غافلگیری بود که آن را به بزرگترین شکست سازمان‌های امنیتی رژیم صهیونیستی تبدیل می‌کند. طبق بیانیه ایران، «آن‌ها (صهیونیست‌ها) تلاش می‌کنند شکست خود را توجیه کنند و آن را به قدرت اطلاعاتی و برنامه‌ریزی عملیاتی ایران نسبت دهند. برایشان پذیرش این که در جامعه اطلاعاتی نقل می‌شود از یک گروه فلسطینی شکست خوردند، بسیار سخت است».

یک مقام ارشد دولت آمریکا هم بامداد یکشنبه اذعان کرد که هیچ نشانه‌ای از دست داشتن ایران در عملیات طوفان الاقصی توسط حماس علیه رژیم موقت صهیونیستی وجود ندارد.

همچنین «آدرینا واتسون» سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید شنبه در بیانیه‌ای در واکنش به ادعاهای جمهوری‌خواهان درباره تامین مالی این حملات با استفاده از پول‌های ایران که اخیراً توسط دولت آمریکا آزاد شد، گفت «این پول مطلقا با حملات وحشتناک امروز هیچ ارتباطی ندارد و اکنون زمان انتشار اطلاعات نادرست نیست».

شاخه نظامی حماس شنبه بزرگترین حمله سال‌های اخیر را علیه قوای صهیونیستی انجام داد. بعد از انتشار خبرها درباره حملات بیش از دو ساعته موشکی و راکتی از نوار غزه به مناطق مختلف رژیم صهیونیستی شامل تل‌آویو، «محمد الضیف» فرمانده کل کتائب القسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) از آغاز عملیات طوفان الاقصی خبر داد.

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارانوت گزارش داده شمار تلفات صهیونیست‌ها در عملیات طوفان الاقصی به ۱۰۰۰ نفر می‌رسد و تعداد افرادی که توسط نیروهای حماس به اسارت گرفته شدند، نیز بیش از ۱۵۰ نفر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 × هشت =