اخبار

نگاهی به کارنامه سیاه موساد در ترور دانشمندان عرب و مسلمان

رژیم صهیونیستی با اتخاذ سیاست وحشیانه ترور، همه نخبگان به‌ویژه در جامعه اسلامی را مورد هدف قرار می‌دهد تا مانع دستیابی آن‌ها به پیشرفت علمی شود.

رژیم اشغالگر صهیونیستی سازمان‌هایی تروریستی متشکل از گروهک‌های تروریستی از جمله «ایرگون»، «هاگانا»، «اشترن» و سایر گروه‌های تروریستی را تأسیس کرد که هولناک‌ترین جنایت‌ها را علیه ملت فلسطین و مسلمان مرتکب شدند.

به گزارش عربی21، بعد از آن سازمان‌های اطلاعاتی و جاسوسی رژیم صهیونیستی از جمله سرویس اطلاعات نظامی (‌امان) سرویس اطلاعات داخلی ـ امنیت عمومی (شاباک) و سرویس مأموریت‌ها و عملیات‌های خارجی (موساد) تأسیس شدند.

مأموریت موساد محدود به تعقیب روشنفکران، نویسندگان، روزنامه‌نگاران و علمای فلسطینی و همچنین ترور آن‌هاست، همان‌طور که «غسان کنفانی» نویسنده مشهور عرب و فلسطین، «ماجد ابوشرار» خبرنگار، «ناجی العلی» کاریکاتوریست توسط رژیم صهیونیستی ترور شدند. این رژیم جنایتکار تنها به ترور دانشمندان فلسطینی اکتفا نکرد بلکه تلاش کرد دانشمندان و روشنفکران عرب زیادی را در سرتاسر جهان مورد هدف قرار دهد که شواهد زیادی در این زمینه وجود دارد.

تلاش رژیم صهیونیستی برای ممانعت از پیشرفت علمی اعراب

رژیم غاصب اسرائیل از ترور فعالان و دانشمندان فلسطینی و حامیان آرمان فلسطین که با جنایت‌های این رژیم‌به اشکال مختلفی مبارزه می‌کردند راضی نشد، بلکه به تعقیب مغزهای اعراب پرداخت و تلاش کرد از هر فرصتی از پیشرفت علمی اعراب جلوگیری کند.

می‌توان گفت که اسرائیل تنها نهادی در جهان است که انجام عملیات‌های ترور ریشه در ماهیت آن دارد (رژیم جعلی اسرائیل بر مبنای ترور شکل گرفته است). همان‌طور که «گلدا مایر» نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی یک گروهی برای عملیات ترور به‌نام «گروه X» تأسیس کرد که توسط اعضای دستگاه موساد که در عملیات تعقیب و گریز و ترور به‌خوبی تبحر دارند، حمایت شد.

اولین قربانی ترور دانشمندان عربی توسط رژیم صهیونیستی «سمیره موسی» یکی از دانشمندان هسته‌ای مصر بود. وی 3 ماه بعد از اعلام موجودیت رژیم صهیونیستی هیئت انرژی اتمی مصر را تشکیل داد و سعی کرد دانشمندانی را برای گرفتن تخصص در زمینه‌های مختلف علوم هسته‌ای به خارج بفرستد، وی اصرار داشت که مصر به سلاح هسته‌ای مجهز شود، او در عین حال کنفرانس‌هایی با موضوع انرژی هسته‌ای برای رسیدن به صلح را نیز برگزار کرد که بسیاری از دانشمندان اتمی در آن شرکت داشتند. وی تأکید داشت که آرزویش این است که سرطان را با داروهای تولیدشده از انرژی هسته‌ای نظیر آسپرین درمان کند.

دکتر سمیره موسی در سال 1951 برای یک فرصت مطالعاتی به دانشگاه «سان‌لوئیس» آمریکا در ایالت «میسوری» رفت، پیشنهادات زیادی برای ماندن وی در آمریکا مطرح شد، اما وی تمام این پیشنهادات را رد کرد، به همین علت چند روز قبل از بازگشت به مصر به بازدید از یک سایت تأسیسات هسته‌ای اطراف «کالیفرنیا» دعوت شد و هنگام عبور از جاده‌های پرپیچ‌وخم این منطقه ناگهان یک کامیون با شدت به خودروی او برخورد کرد که باعث شد خودروی او به ته دره سقوط کند و راننده آن خودرو که همکار هندی سمیره در دانشگاه در دوره تحصیل دکترا بود از خودرو پیاده شد و برای همیشه ناپدید شد.

همه شواهد و قرائن نشان می‌داد که سرویس جاسوسی موساد او را ترور کرده است چرا که وی قصد داشت دانش هسته‌ای را به مصر و جهان عرب انتقال دهد.

وی همزمان با پیشرفت‌های علمی بالا به جایگاه مصر و وطن عربی در معادلات سیاسی منطقه و جهان نیز فکر می‌کرد، او اعتقاد داشت که در اختیار داشتن سلاح هسته‌ای در تحقق صلح و ثبات تأثیر به‌سزایی خواهد داشت و کشورهایی که به‌دنبال صلح می‌روند باید از موضع قدرت ظاهر شوند، وی با جنگ‌های زیادی معاصر بود و مسایل مربوط به در اختیار گرفتن سلاح هسته‌ای از سوی رژیم صهیونیستی را نیز دنبال می‌کرد، همین امر نظر رژیم صهیونیستی را جلب کرد.

رژیم صهیونیستی به ترور دانشمندان عرب ادامه داد، همان‌طور که «جمال حمدان» پژوهشگر برجسته مصری در زمینه جغرافیا را ترور کرد. وی کتاب معروفی با نام «مردم‌شناسی یهودیان» در سال 1967 منتشر کرد که به افشای دروغ‌های یهودیان پرداخته است.

جمال حمدان از مشهورترین دانشمندانی است که در کارنامه ترورهای موساد قرار دارد. ««امین هویدی» رئیس پیشین دستگاه اطلاعات مصر اعلام کرده بود که شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد موساد در 17 آوریل 1993 این دانشمند برجسته مصری را ترور کرده است.

همچنین «مصطفی مشرفه» فیزیکدان مصری و حافظ قرآن کریم توسط رژیم صهیونیستی ترور شد. وی با وجود اینکه هنوز به سن 30سالگی نرسیده بود اما لقب استاد از دانشگاه قاهره دریافت کرده بود. مصطفی مشرفه از مخالفان استفاده اتم در ساخت سلاح‌های جنگی بود و از جمله کسانی بود که امکان ساخت بمب هیدروژنی را مطرح کرد اما با ساخت آن مخالف بود. انیشتین او را یکی از بزرگان علم فیزیک خوانده بود. وی 15 ژانویه 1950 بر اثر حمله قلبی درگذشت اما احتمال مسمومیت او در فرآیندی توسط موساد همچنان مطرح است.

جنایت رژیم صهیونیستی علیه دانشمندان و متفکران عرب متوقف نشد، در سال 13 اوت 1967 «سمیر نجیب» دانشمند اتمی مصر که نبوغ زیادی در زمینه اتم داشت پس از امتناع از کار در ایالات متحده آمریکا و اصرار بر بازگشت به مصر، در یک حادثه رانندگی برنامه‌ریزی‌شده توسط موساد ترور شد.

تحقیقات او موجب شگفتی و تعجب بسیاری از آمریکایی‌ها شده بود و همین موضوع، نگرانی صهیونیست‌ها را برانگیخته بود. سمیر نجیب پس از جنگ ژوئن 1967 قصد داشت از آمریکا به مصر بازگردد، اما گروه‌های آمریکایی سعی کردند با پیشنهادات مالی خوب از بازگشت وی به کشورش ممانعت کنند. سمیر نجیب این پیشنهادات را رد کرد و همان شبی که قصد ترک آمریکا را داشت یک خودروی سنگین پس از مدتی تعقیب خودروی نجیب به‌شدت به خودروی او برخورد کرد و خودروی او واژگون شد که باعث مرگ فوری نجیب شد.

فهرست ترورهای متفکران و دانشمندان عرب را نمی‌توان به یک مقاله ساده محدود کرد، بلکه نیازمند تحقیقات، مطالعات و سمینارهای متعدد است.

ترور دانشمندان عراقی توسط رژیم صهیونیستی

ترور دانشمندان و نخبگان علمی عراقی توسط موساد رژیم صهیونیستی از همان ابتدای اشغال عراق به‌دست آمریکا آغاز شد و شمار زیادی از دانشمندان عراقی به‌ویژه آنهایی که در زمینه‌های هسته‌ای فعالیت می‌کردند، با همکاری اشغالگران ترور شدند. رژیم صهیونیستی پس از ناکامی آمریکا در متقاعد کردن دانشمندان عراقی برای همکاری با آن و فعالیت به‌نفع واشنگتن بسیاری از آن‌ها را ترور کرد.

موساد با استفاده از تسهیلات و دستگاهها و سیستم‌هایی که آمریکایی‌ها در اختیارشان گذاشته بودند و دریافت همه اطلاعات دانشمندان هسته‌ای عراق به ترور دانشمندان پرداختند.

لازم به ذکر است که آمریکا و کشورهای اروپایی بزرگترین ذی‌نفع از حضور حدود (500) هزار دانشمند عربی هستند، زیرا آنها از توانایی‌های این دانشمندان برای حمایت از پروژه‌های فناوری خود می‌توانند استفاده کنند.

به گزارش تسنیم، سرویس جاسوسی موساد رژیم صهیونیستی طی دهه‌های گذشته فعالیت‌های متمرکزی برای شناسایی و از بین بردن دانشمندان عربی و اسلامی به‌ویژه در زمینه هسته‌ای دنبال می‌کند، این اتفاقات در شرایطی رخ می‌دهد که اسرائیل تلاش دارد مانع از پیشرفت کشورهای اسلامی به‌ویژه در زمینه تکنولوژی مسالمت‌آمیز هسته‌ای شود.
این اتفاق در شرایطی رخ داد که بسیاری از دانشمندان هسته‌ای مصر و عراق طی دهه‌های گذشته توسط رژیم صهیونیستی ترور شده‌اند، علاوه بر اینکه مغرب یکی از مهم‌ترین کشورهایی است که موساد در فعالیت‌های جاسوسی خود از آن استفاده می‌کند.

کشورهای در حال توسعه خیزش علمی خود را برای رسیدن به انرژی هسته‌ای آغاز کردند، اما با مقاومت قدرت‌های برتر مواجه شدند و تنها با باج دادن به طرف‌های بین‌المللی مطرح در این زمینه بود که موفق به ایجاد فن‌آوری وارداتی و نه تولیدی هسته‌ای در کشور خود می‌شدند، البته در این میان جایگاه رژیم صهیونیستی و آمریکا متفاوت از دیگران بود، تل‌آویو که بنا بر برخی گمانه‌زنی‌ها بیش از 300 کلاهک اتمی را در اختیار دارد، به‌شدت با تجهیز هر کدام از کشورهای مسلمان منطقه به انرژی هسته‌ای هم از نوع تولیدی و هم وارداتی مخالف است و اقدامات زیادی را نیز برای جلوگیری از دستیابی این کشورها به این انرژی پاک انجام داده است، این رژیم تمام قراردادهای کشورهای عربی و اسلامی با اروپا و آمریکا را در زمان انعقاد لغو کرده و از سوی دیگر با تروریسم هسته‌ای و کشتار دانشمندان فیزیک اتمی در کشورهای عربی و تخریب تأسیسات آنها مانع از توسعه فن‌آوری‌های بومی آنها در این زمینه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نُه × = 18