اخبار

نگرانی ایران از بروز درگیری‌ها در اردوگاه فلسطینی عین‌‌الحلوه

نگرانی ایران از بروز درگیری‌ها در اردوگاه فلسطینی عین‌‌الحلوه

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (پنجشنبه) ۱۲ مرداد ماه از بروز درگیری‌ها در اردوگاه فلسطینی «عین‌‌الحلوه» در لبنان ابراز نگرانی کرد.

به گزارش فارس، درگیری‌ مسلحانه بین نیروهای جنبش فتح و یک گروه مسلح موسوم به «الشباب المسلم» از شنبه شب در اردوگاه فلسطینی عین‌‌الحلوه رخ داده است. عین‌الحلوه اردوگاه فلسطینی واقع در شهر صیدا در لبنان است.

در همین خصوص سخنگوی وزارت امور خارجه از وقوع و تداوم درگیری‌های مسلحانه در اردوگاه فلسطینی نشین عین‌‌الحلوه در جنوب لبنان که به کشته و زخمی شدن ده‌ها فلسطینی و آوارگی مجدد تعداد قابل توجهی از فلسطینی‌ها منجر شده، ابراز نگرانی کرد.

کنعانی ضمن تأکید بر ضرورت توقف کامل درگیری‌ها در عین‌‌الحلوه و پای‌بندی همه طرف‌ها به آتش‌بس و آرامش، خاطرنشان کرد که صحنه فلسطین بیش از هر زمان دیگری نیازمند وحدت و انسجام صفوف فلسطینی‌ها است.

وی تصریح کرد: ضروری است گروه‌ها، جریان‌ها و ملت فلسطین با حفظ هوشیاری، تمام توان و امکانات خود را برای مبارزه با دشمن اشغالگر صهیونیستی که منشأ تمام مشکلات مردم فلسطین و بی‌ثباتی و ناآرامی در منطقه است، معطوف کرده و زمینه را برای محو کامل اشغالگری، بازگشت همه آوارگان فلسطینی به وطن خود و تشکیل دولت مستقل و یکپارچه فلسطین به پایتختی قدس شریف در کل سرزمین تاریخی فلسطین فراهم کنند.

به گزارش فارس، درگیری‌ها در عین‌الحلوه پس از تیراندازی به سوی خودروی فرمانده امنیت ملی فلسطین در شهر «صیدا» آغاز شد. ترور نافرجام «محمود خلیل» ملقب به «ابو قتاده» یکی از فرماندهان گرو‌ه‌ موسوم به «عصبه الانصار» فلسطین در این اردوگاه در شنبه شب پیش، آغازگر این درگیری‌ها بود و یک روز بعد در روز یکشنبه (۳۰ جولای)، پس از تیراندازی به سوی خودروی «ابواشرف العرموشی» فرمانده امنیت ملی فلسطین در شهر «صیدا» و کشته شدن این فرمانده جنبش فتح، درگیری‌های مسلحانه تشدید شد و با وجود توافق آتش‌بس موقت این درگیری‌ها به صورت پراکنده ادامه دارد. (اینجا بخوانید)

سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله نیز به این درگیری‌ها واکنش نشان داد و گفت: آنچه در عین‌الحلوه رخ داد، جای تأسف دارد و درگیری‌ها باید سریعا متوقف شود؛ زیرا به همه آسیب می‌زند و باعث آوارگی خانواده‌ها می‌شود. ما امروز از همه کسانی که اردوگاه حضور دارند، می‌خواهیم که درگیری را متوقف کنند. هر کس هم که می‌تواند هر تلاشی برای توقف این درگیری انجام دهد، این کار را بکند. نباید این درگیری ادامه یابد؛ زیرا پیامدهای آن متوجه ساکنان اردوگاه و کل مردم جنوب لبنان خواهد بود.

در همین خصوص نیز «اسامه سعد» یک نماینده پارلمان لبنان از تلاش برای تثبیت آتش‌بس دائمی در اردوگاه فلسطینی عین‌الحلوه واقع در جنوب لبنان خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


8 × = هفتاد دو