اخبار

نیروهای مقاومت فلسطین ۱۷ عملیات علیه صهیونیست‌ها در کرانه باختری انجام دادند

نیروهای مقاومت فلسطین ۱۷ عملیات علیه صهیونیست‌ها در کرانه باختری انجام دادند

مرکز آمار و اطلاعات فلسطین موسوم به «معطی» اعلام کرد، نیروهای مقاومت فلسطین سه نوبت با شلیک گلوله و یک نوبت پرتاب بسته‌های انفجاری به سمت نظامیان صهیونیستی با آنها در مناطق مختلف کرانه باختری و قدس اشغالی مقابله کردند.

براساس این گزارش عملیات مقاومت موجب زخمی شدن هشت شهرکنشین شد، همزمان نیز اهالی روستای “ام صفا” در رام الله مانع از تعدی شهرکنشینان شده و همین امر آتش جنگ میان آنها را شعله ور کرد.

از سوی دیگر، نیروهای مقاومت در جنین دست به دو عملیات جداگانه زده و به سوی صهیونیست‌ها آتش گشودند که عملیات نخست در منطقه “الحرش” و عملیات دوم در “اردوگاه جنین” رخ داد.

علاوه بر این سربازان اسرائیلی در ایست و بازرسی الجلمه نیز با بسته‌های انفجاری هدف قرار گرفتند.

مردم فلسطین همچنین در شهرک “عزون” در “قلقیلیه” نیز از ورود شهرکنشینان به این مناطق جلوگیری کرده و آنها را با سنگ بدرقه کردند، همچنین خودروی شهرکنشینان نیز درهم شکسته شد و دو شهرک نشین نیز زخمی شدند.

از سوی دیگر نیروهای مقاومت در نزدیکی چهارراه شهرک نشین “یتسهار” در نابلس اقدام به تیراندازی کردند، همزمان با آن نیز درگیری در شهرک حواره میان فلسطینیان و صهیونیست‌ها شدت گرفت و شهرک نشینان هدف سنگ فلسطینی‌ها قرار گرفتند و در جریان آن نیز ۶ شهرک نشین زخمی شدند.

پیش تر کانال ۷ رژیم صهیونیستی از وقوع ۱۲۴ عملیات تیراندازی در کرانه باختری و قدس اشغالی طی ماه گذشته میلادی (می) علیه صهیونیست‌ها خبر داده بود.

طی ماه آوریل نیز درپی درگیری‌ها در کرانه باختری، سه صهیونیست کشته و ۴۱ صهیونیست زخمی شدند و ۱۱ فلسطینی نیز به شهادت رسیده بودند.

شرایط این روزهای سرزمین‌های اشغالی و بطور خاص در کرانه باختری بسیار ویژه است و رزمندگان فلسطینی با هر وسیله‌ای پاسخ جنایات بی شمار صهیونیست‌ها را می‌دهند و همین امر شرایط ویژه‌ای را برای صهیونیست‌های غاصب رقم زده است.

تا پیش از این صهیونیست‌ها فقط در جنوب سرزمین‌های اشغالی و در منطقه غزه با فلسطینی‌ها درگیر بودند ولی هم اکنون کرانه باختری در شرق فلسطین به دلیل مسلح شدن جوانان آن به کمینگاهی برای صهیونیست‌های بزدل تبدیل شده و خواب راحت را از چشمان آنها گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− دو = 6