اخبار

هادی العامری: اگر حمایت‌های ایران نبود، تروریسم نابود نمی‌شد

هادی العامری رئیس ائتلاف پارلمانی الفتح عراق بعد از ظهر امروز شنبه بر نقش بی بدیل مقاومت در مبارزه با اشغالگری آمریکا و تروریسم در این کشور تأکید کرد.

به گزارش راهبرد معاصر شبکه خبری الغدیر به نقل از العامری گزارش داد، اگر مقاومت نبود، عراق هم وجود نداشت و رژیم دیکتاتوری بعث تا به امروز پا بر جا بود. لذا به مدد، اراده ملت عراق، آمریکای اشغالگر از خاک این کشور اخراج شد.

وی ادامه داد: اگر فتوای مرجعیت دینی، نقش مقاومت و حمایت جمهوری اسلامی [ایران] نبود، تروریسم نابود نمی‌شد. به خاطر مقاومت و جانفشانیهای این جریان، حاکمیت و تمامیت ارضی عراق حفظ شد.

این سیاستمدار عراقی با بیان اینکه علت علاقه مردم به شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، اخلاص آنان در نزد خداوند، گریزی به نقش مخرب جوامع غربی در عراق زد و گفت: همه آفات خطرناک علیه جامعه [عراق]، به خاطر کشورهای غربی است و باید با آن مقابله کرد.

العامری با اشاره به اینکه، غرب به مرحله انحطاط رسیده است و نمی‌خواهد که ملت عراق، زندگی عزتمندانه و با کرامت داشته باشند، در پایان خاطر نشان کرد: ملت عراق برای کمک به دین، مذهب و مقدسات، همچنان خون می‌دهد.

وی پیش از این هم، از حمایت اصولی و ثابت جمهوری اسلامی ایران و حزب الله از عراق قدرانی کرد و گفت: «حمایت های ایران و حزب الله فقط محدود به سلاح، تجهیزات و انتقال تجارب نبود، بلکه خون های پاک فرماندهان و مستشارانی را شامل می‌شود که خونشان با خون برادران عراقی آنان در هم آمیخت.»

العامری به مناسبت پنجمین سالگرد شکست داعش در این کشور بیانیه صادر و تأکید کرد که باید در برابر خون های ریخته شده در این جنگ، سر تسلیم فرود آورد. وی تصریح کرد که قدردان نقش مهم مرجعیت دینی و فتوای تاریخی آن در جهاد کفایی و همچنین مردم عراق هست که به این فتوا لبیک گفتند.

العامری شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را بهترین نمونه از این اختلاط مذهبی و جسمی و وحدت سرنوشت دانست و از همه مردم عراق خواست که از این روز برای ساختن عراقی یکپارچه و عاری از فساد و تروریسم استفاده کنند./فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 9 = پنجاه چهار