وبلاگ

اخبار

هشدار سازمان ملل درباره شروع یک «تنش جدی»

همزمان با حملات رژیم صهیونیستی به مناطقی در جنوب لبنان ونوار غزه، نیروی صلح بان سازمان ملل(یونیفل) درباره آغاز یک تنش جدی در این منطقه هشدار داد.

به دنبال حملات هوایی رژیم صهیونیستی به لبنان و نوار غزه در بامداد جمعه، نیروی صلح بان سازمان ملل در لبنان درباره یک تنش جدی در این منطقه هشدار داد.

نیروی صلح بان سازمان ملل(یونیفل) روز جمعه در بیانیه‌ای در این زمینه گفت: اقدامات 24 ساعت گذشته خطرناک است و خطر افزایش یک تنش جدی را به دنبال دارد. ما از همه طرفها می‌خواهیم که همه اقدامات تنش آمیز خود را در خط آبی متوقف کنند.

در ادامه این بیانیه آمده است، «آدرولدو لوآرز» رئیس یونیفل و فرمانده این نیروها در حال رایزنی با مقامات هر دو طرف خط آبی است.

این بیانیه اضافه کرد، هر دو طرف گفته‌اند که به دنبال جنگ نیستند.

سخنگوی ارتش رژیم موقت صهیونیستی روز جمعه گفت که طی ساعات گذشته به ۳ هدف در جنوب لبنان و ۱۰ هدف در نوار غزه حمله کرده‌اند.

در این بیانیه ضمن اشاره به شلیک ۴۴ راکت توسط گروه‌های مقاومت از نوار غزه به سمت فلسطین اشغالی، ادعا شده است که ۲۹ فروند از این راکت‌ها را رهگیری کرده‌اند.

پس از حمله رژیم صهیونیستی به شهر صور در جنوب لبنان، سحرگاه امروز (جمعه، هفتم آوریل) جنبش مقاومت اسلامی «حماس» در بیانیه‌ای ضمن محکومیت حملات رژیم اشغالگر صهیونیستی خواستار اقدام فوری برای توقف جنایات آن شد‌.

طبق گزارش پایگاه اینترنتی شبکه «المیادین»، جنبش حماس درباره حملات نیروهای اشغالگر در مجاورت شهر صور در سحرگاه امروز گفت که این جنایت «منعکس کننده وحشیگری رهبران رژیم اشغالگر و سیاست‌های آن است که امنیت و صلح در منطقه را تهدید می‌کند».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هفت − = 2

سایدبار