اخبار, اسلاید شو

هشدار سازمان ملل نسبت به وقوع فاجعه امنیتی و سیاسی در نوار غزه

هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در روند صلح خاورمیانه در سخنانی نسبت به خطر وقوع یک فاجعه امنیتی و سیاسی در نتیجه جنگ در نوار غزه هشدار داد.

 «تور وینسلند» هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در روند صلح خاورمیانه در این باره گفت: خطر یک فاجعه سیاسی و امنیتی گسترده‌تر وجود دارد. به هر قیمتی باید از این امر اجتناب کرد. هرگونه تلاش افراط گرایان برای تبدیل درگیری به یک درگیری مذهبی باید ناکام گذاشته شود؛ چراکه جلوگیری نکردن از آن تنها باعث ایجاد اختلاف، خشونت و افراط گرایی بیشتر می‌شود.

طبق گزارش خبرگزاری سما، وی گفت: با آغاز ماه مبارک رمضان، اکنون وارد ششمین ماه جنگ ویرانگر غزه شده‌ایم که سال‌های آینده خاورمیانه را تحت تأثیر قرار می‌دهد. من خواستار حفظ و احترام به وضعیت موجود در اماکن مقدس قدس هستم.

وینسلند ادامه داد: مقامات اسرائیل باید دسترسی مسلمانان در کرانه باختری اشغالی از جمله قدس شرقی به اماکن مقدس را تضمین کنند و از همه طرف‌ها می‌خواهم که از اقدامات تحریک‌آمیز خودداری کرده و نهایت خویشتنداری را از خود نشان دهند.

وی افزود: جنگ در غزه به شدت ثبات شکننده در منطقه را به خطر انداخته است.

هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در روند صلح خاورمیانه گفت: پس از بیش از ۱۵۰ روز جنگ، مردم غزه باید شاهد پایان دادن به جنایاتی باشند که همچنان از آن رنج می‌برند.

به دنبال عملیات فلسطینی «طوفان الاقصی» در هفتم اکتبر که صهیونیست‌ها را در بُهت فرو برد و ضربه هولناکی را به آنها وارد کرد، تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه آغاز شد و این تجاوزات از ۱۵ مهر ماه تا سوم آذر ادامه داشت و پس از وقفه یک‌هفته‌ای اول دسامبر بار دیگر ازسرگرفته شد و هنوز توافقی بر سر آتش‌بس پیش از ماه مبارک رمضان حاصل نشده است.

حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه تاکنون بیش از ۳۱ هزار شهید و بیش از ۷۲ هزار مجروح بر جای گذاشته است.

طبق گزارش وزارت بهداشت غزه، ۷۲ درصد از قربانیان این حملات را کودکان و زنان بی‌گناه تشکیل می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 + = نُه