اخبار

واکنش سازمان ملل به اقدام آمریکا در حذف کمک به آنروا از بودجه موقت خود

معاون سخنگوی سازمان ملل به به اقدام آمریکا مبنی بر حذف بودجه آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (انروا) از لایحه بودجه موقت این کشور واکنش نشان داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، فرحان حق معاون سخنگوی سازمان ملل روز سه شنبه به وقت محلی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در باره اقدام آمریکا مبنی بر حذف کمک به آنروا در لایحه بودجه موقت این کشور گفت: در مورد آنروا باید بگویم که ما درحال بررسی فعالیت آن هستیم و به نگرانی ها رسیدگی خواهیم کرد.

او در عین حال تاکید کرد: برای ما ادامه فعالیت این آژانس به عنوان اصلی ترین نهاد فعال در سرزمین های اشغالی مهم است.

این سخنگوی سازمان ملل همچنین درباره درخواست قانونگذاران آمریکایی از سازمان ملل برای ارائه گزارش های دوره ای در مورد نفرت علیه یهودیان گفت: سازمان ملل ارتباط منظم خود با دولت آمریکا را در ارتباط با فعالیت های خود ادامه می دهد تا اطمینان حاصل شود که به نگرانی آنها رسیدگی می شود.

مجلس نمایندگان آمریکا لایحه بودجه موقت یک تریلیون و ۲۰۰ میلیارد دلاری را به تازگی به تصویب رساند که در این لایحه هرگونه کمک مالی دولت این کشور به آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (انروا) لغو شده است.

به گزارش ایرنا، لایحه بودجه موقت یک تریلیون و ۲۰۰ میلیارد دلاری که برای تصویب شدن به دو سوم آرای نمایندگان کنگره آمریکا نیاز داشت با ۲۸۶ رأی مثبت در مقابل ۱۳۴ رأی منفی به تصویب رسید.

این لایحه بودجه موقت که تصویب آن برای تداوم جریان بودجه به آژانس‌های دولتی از جمله پنتاگون و وزارت امنیت داخلی ایالات متحده ضروری بود، از سوی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به قانون تبدیل شد.

کاخ سفید در پی اتهام زنی رژیم اسرائیل به ۱۲ کارمند آژانس امداد و کاریابی سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی موسوم به آنروا مبنی بر دست داشتن در حملات هفتم اکتبر ۲۰۲۳ و مشارکت در عملیات طوفان الاقصی از سوی حماس، از سازمان ملل خواست تحقیقات شفاف و جامعی در این باره انجام دهد.

جان کربی سخنگو و هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید پیشتر درباره اتهامات علیه ۱۲ کارمند آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) گفت: خواسته ما این است که تحقیقات در مورد آنروا کامل و شفاف باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 × = نُه