اخبار

واکنش سازمان همکاری اسلامی به تجاوز صهیونیست‌ ها علیه مسجد الاقصی

واکنش سازمان همکاری اسلامی به تجاوز صهیونیست‌ها علیه مسجدالاقصی

سازمان همکاری اسلامی با صدور بیانیه‌ای تجاوز صهیونیست‌ها به مصلای باب الرحمه در مسجدالاقصی را به شدت محکوم کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، دبیرخانه عمومی سازمان همکاری اسلامی در بیانیه‌ای حملات مستمر رژیم صهیونیستی به مقدسات اسلامی و مسیحی در فلسطین به ویژه هتک حرمت و خرابکاری عامدانه در مصلی «باب الرحمه» واقع در مسجد الاقصی و بالا بردن پرچم اسرائیل بر روی دیوارهای حرم ابراهیمی را به شدت محکوم کرد.

بر اساس این بیانیه، این تجاوزها نقض آشکار قوانین بین‌المللی،کنوانسیون های ژنو و قطعنامه‌های بین المللی و تحریک احساسات امت اسلامی است.

سازمان همکاری اسلامی، رژیم صهیونیستی را به طور کامل مسئول عواقب تداوم چنین حملات مستمر علیه مقدسات و فلسطینیان دانست و در عین حال از جامعه بین‌المللی خواست تا مسئولیت خود را در قبال پایان دادن به نقض‌های مکرر اسرائیل که می‌تواند منجر به درگیری‌های مذهبی و بی ثباتی در منطقه شود، بر عهده بگیرد.

این درحالی است که «سعید ابوعلی» معاون دبیرکل اتحادیه عرب در امور فلسطین و اراضی اشغالی تاکید کرد که مسئولیت کامل و مستقیم پیامدهای جنایات روزافزون صهیونیست‌ها علیه مقدسات مسلمانان و مسیحیان به‌ویژه مسجدالاقصی متوجه رژیم‌صهیونیستی است.

وی اعلام کرد: مسئولان صهیونیستی در روز دوم عید سعید فطر حملات خود به مصلای باب الرحمه در مسجدالاقصی را با هتک حرمت و خرابکاری عمدی در شبکه برق و شکستن درها و محتویات داخل این مصلا که جزء جدایی ناپذیر مسجدالاقصی است، از سر گرفتند.

نظامیان اشغالگر صهیونیستی در اقدامی جنایتکارانه در دومین روز از عید سعید فطر مصلای «باب الرحمه» در داخل مسجدالاقصی یورش بردند و درهای آن را از جا کندند. طی حملات نظامیان صهیونیست به مصلای باب الرحمه خسارات زیادی به این مکان مقدس وارد شده است.

حمله صهیونیست‌ها به مصلای باب الرحمه با واکنش تند گروه‌های مقاومت فلسطینی روبه‌رو شد. سخنگوی جنبش جهاد اسلامی تاکید کرد که حمله نظامیان اشغالگر اسرائیلی به مصلای «باب الرحمه» در مسجد الاقصی، در چارچوب جنایات هدفمند این رژیم علیه این مسجد مبارک صورت می‌گیرد.

گروه مقاومت فلسطینی حماس نیز به حمله صهیونیست‌ها به مصلای باب الرحمه واکنش نشان داد. «حازم قاسم» سخنگوی حماس تاکید کرد که حمله نظامیان اشغالگر اسرائیلی به مصلای باب الرحمه و وارد کردن خسارت به آن بیانگر اصرار صهیونیست‌ها بر ادامه جنگ دینی علیه مقدسات شهر قدس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× سه = 18