اخبار, اسلاید شو

واکنش کمیسیون تحقیق سازمان ملل به اشغالگری رژیم صهیونیستی

 “کمیسیون تحقیق سازمان ملل در مورد اراضی اشغالی فلسطین از جمله بیت المقدس شرقی”، تداوم اشغالگری رژیم صهیونیستی و تلاش این رژیم برای الحاق مناطق اشغالی در فلسطین را محکوم کرد.

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان ملل متحد گزارش داد، کمیسیون تحقیق در مورد اراضی اشغالی فلسطین از جمله بیت المقدس شرقی در اولین گزارش خود اعلام کرد: به خاطر دائمی بودن و سیاست‌های الحاق دوفاکتو کابینه اسرائیل، اشغال اراضی فلسطینی از نظر قوانین بین المللی غیرقانونی است.

کمیسیون تحقیق در مورد اراضی اشغالی فلسطین از جمله بیت المقدس شرقی خواستار ارجاع این موضوع به دادگاه بین المللی کیفری در لاهه شد.

این کمیسیون تاکید کرد: براساس حقوق بین الملل بشردوستانه، اشغال سرزمین در دوران جنگ یک وضعیت موقت است و نمی تواند منطقه اشغال شده را از استقلال و حاکمیت محروم کند.

ناوی پیلای رئیس این کمیسیون اعلام کرد: بیانیه‌های اخیر دبیرکل و بسیاری از کشورهای عضو به وضوح نشان داده است که هرگونه تلاش برای الحاق یک‌جانبه قلمرو یک کشور توسط یک طرف دیگر، نقض قوانین بین‌المللی و بی‌اثر است.

وی گفت: ۱۴۳ عضو از جمله اسرائیل هفته گذشته به قطعنامه مجمع عمومی در اینباره رای مثبت داده اند.

این مقام سازمان ملل افزود: این اصل اساسی منشور ملل متحد فقط در صورتی معنادار خواهد شد که به طور جهانی از جمله در سرزمین اشغالی فلسطین اعمال شود.

این کمیسیون از مجمع عمومی سازمان ملل متحد خواسته است تا نظر مشورتی دیوان بین المللی کیفری را درباره تداوم اشغالگری رژیم صهیونیستی دریافت کند.

شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در مناطق فلسطینی در کنار محروم کردن مردم این مناطق از حقوق اولیه و سلب مالکیت از فلسطینیان و اجازه ندادن به آنها برای بهره برداری از منابع طبیعی سرزمین خود از جمله مواردی است که کمیسیون تحقیق سازمان ملل به آنها اشاره کرده است.

کمیسیون تحقیق در مورد اراضی اشغالی فلسطین از جمله بیت المقدس شرقی، این گزارش  را در ۲۷ اکتبر به مجمع عمومی سازمان ملل ارائه خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


سه × 3 =