اخبار, اسلاید شو

صنعا: رژیم صهیونیستی تهدیدی برای صلح و امنیت جهانی است

وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن تداوم سیاست رژیم صهیونیستی مبنی بر بازداشت غیر قانونی فلسطینیان را که به شهادت «خضر عدنان» منجر شد، محکوم کرد.

وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن تداوم سیاست رژیم صهیونیستی مبنی بر بازداشت غیر قانونی فلسطینیان را که به شهادت «خضر عدنان» منجر شد، محکوم کرد.

وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن در بیانیه‌ای به شهادت «خضر عدنان» از اعضای جنبش جهاد اسلامی فلسطین که در اسارت رژیم صهیونیستی به شهادت رسید، واکنش نشان داد.

در این بیانیه آمده است که رژیم صهیونیستی به دلیل مخالفت با آزادی شیخ خضر عدنان در پی وخامت حال او و اصرار بر باقی ماندن عدنان در زندان و عدم ارائه خدمات درمانی به وی، مسئول شهادت عدنان است.

بنابر گزارش وبگاه «المسیرة»، وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن همچنین از تمامی دولت‌های سازشکار با رژیم صهیونیستی خواست تا در مواضع خود تجدیدنظر کنند چرا که مواضع آن‌ها ناپسند بوده و با مواضع ملت‌ها و امت عربی و اسلامی همسو نیست.

در این بیانیه آمده است که این سیاست رژیم صهیونیستی به افزایش خشونت در منطقه منجر خواهد شد و تهدیدی برای صلح و امنیت جهانی است.

خضر عدنان (۴۴ساله) از اعضای ارشد جنبش جهاد اسلامی فلسطین بود که در اعتراض به بازداشت غیرقانونی به دست اشغالگران اعتصاب غذا کرده بود.

مقاومت فلسطین بارها درباره وخامت اوضاع جسمانی او به اشغالگران هشدار داده بود. وی از هفته پیش در پی وخامت اوضاع جسمی به بیمارستان منتقل شد؛ اما رژیم صهیونیستی اجازه نداد که هیچ یک از وکلا، پزشکان و یا طرف‌های حقوقی با وی تماس و از اوضاع سلامتی‌اش با خبر شوند. خضر عدنان اسیر فلسطینی در نهایت امروز سه‌شنبه پس از تحمل۸۶ روز اعتصاب جانش را از دست داد و به شهادت رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


5 − یک =