اخبار

پارلمان عربی خواستار مداخله فوری برای حمایت از اسرای فلسطینی شد

پارلمان عربی در بیانیه‌ای ضمن هشدار درباره پیامدهای منطقه‌ای خطرناک این تصمیمات ظالمانه، اعلام کرد که اسرای فلسطینی در سایه روی کار آمدن کابینه افراطی راست‌گرا به ریاست نتانیاهو در معرض حملاتی وحشیانه و نژادپرستانه قرار دارند.

در این بیانیه آمده است که اقدامات سازمان زندان‌های رژیم صهیونیستی علیه اسرای فلسطینی به ویژه پس از تصمیم اسرا به آغاز اعتصاب غذای دسته جمعی از اواسط ماه جاری، پیامدهایی خطرناکی در پی داشته و اوضاع را به سمت جنگی بی‌پایان پیش خواهد برد.

پارلمان عربی جامعه بین‌الملل، شورای امنیت، صلیب سرخ و نهادهای حقوقی بین‌المللی را به مداخله فوری برای توقف تجاوزات رژیم صهیونیستی در حق اسرای فلسطینی و حمایت از آنان در برابر این جنایات فراخواند.

از زمان روی کارآمدن کابینه ائتلافی راست افراطی نتانیاهو و وزیران تندرویی چون بن گویر شرایط اسیران فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی تشدید شده است.

بن گویر که برای مقابله با مبارزه و عملیات شهادت طلبانه روز افزون جوانان فلسطینی در پاسخ به جنایات صهیونیستها راهی جز فشار به اسرای فلسطینی ندارد، پیشتر نیز تهدید کرده بود که شرایط زندان‌ را سخت‌تر خواهد کرد.

ممنوعیت پخت نان در زندان و الزام اسیران فلسطینی به خریداری آن از خارج از زندان با قیمت‌های بالا، لغو آزادی زودهنگام اسیران فلسطینی و اعمال فشار بر اسیران اعتصاب غذا کننده و حالا هم اجازه ملاقات خانواده‌های اسیران هر دوماه یکبار به جای هر ماه، از جمله تصمیمات بن گویر علیه اسرای فلسطینی از زمان به قدرت رسیدن بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× چهار = 12