یاداشت ها

پاکستان: تعامل مداوم بین‌المللی با طالبان برای صلح و ثبات افغانستان ضروری است

 «بلاول بوتو زرداری» وزیر خارجه پاکستان اظهار داشت در دیدار با «توماس وست» نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان تأکید کرد «یک افغانستان صلح‌آمیز، باثبات و مرفه اولویت پاکستان است».

بر اساس اطلاعیه منتشر شده توسط وزارت خارجه پاکستان، زرداری در ادامه نیز «بر اهمیت تداوم تعامل بین‌المللی با دولت موقت افغانستان برای صلح و ثبات پایدار در افغانستان و فراتر از آن تأکید کرد».

وزیر خارجه پاکستان همچنین اظهار داشت اسلام‌آباد از طریق مختلف از جمله سازوکار تروئیکای توسعه یافته برای تسهیل در ایجاد اجماع منطقه‌ای درباره افغانستان تلاش می‌کند.

وی با اشاره به بحران جاری بشری در افغانستان و با هشدار اینکه وضعیت با فرارسیدن فصل سرما وخیم‌تر خواهد شد، افزود: چنین سناریویی می‌تواند منجر به مهاجرت دسته جمعی پناهجویان شده و زمینه مساعدی را برای استثمار تروریست‌ها و یا افراط‌گران با پیامدهای منطقه‌ای و بین‌المللی فراهم کند.

پیش از این نیز «شهباز شریف» نخست وزیر پاکستان در نشست سران سازمان همکاری شانگهای گفته بود جامعه جهانی باید از تلاش‌ها برای ایجاد اقتصاد پایدار در افغانستان حمایت کند و رفع انسداد دارایی‌های افغانستان توسط آمریکا را نیازی اساسی برای رسیدن به این مهم دانست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شش × = 54