کنفرانس ها

پاک آیین: بومی سازی علم یکی از راه های مقابله با آپارتاید علمی است

محسن پاک آیین معاون بین‌الملل موسسه انقلاب اسلامی در همایش آپارتاید علمی، صلح، عدالت و امنیت جهانی گفت: بومی سازی علم و فناوری یکی از راه های مقابله با آپارتاید علمی است.

پاک آیین تاکید کرد: آپارتاید علمی ناقض عدالت علمی است که در مقابل صلح می ایستد. محسن پاک آیین معاون بین‌الملل موسسه انقلاب اسلامی نیز با شرکت در همایش آپارتاید علمی، صلح، عدالت و امنیت جهانی اظهار داشت: بومی سازی علم و فناوری یکی از راه های مقابله با آپارتاید علمی است. آپارتاید علمی ناقض عدالت علمی است که در مقابل صلح می ایستد.

این کنفرانس برای تبیین نگاه جمهوری اسلامی ایران به صلح با نگاه به اندیشه‌های مقام معظم رهبری و ارائه سند پیشنهادی جامعه مدنی ایران به سازمان ملل متحد برگزارشد؛ از این رو هدف اصلی این همایش، تبیین و تشریح ضرورت‌های حضور فعال و مؤثر جمهوری اسلامی ایران با هدف گفتمان‌سازی و اثرگذاری فعال در نوسازی‌های بین‌المللی در این حوزه و ساخت تصویری واقعی از کشور برای پیشبرد اهداف الهی و بشردوستانه است .

همایش  «آپارتاید علمی، صلح، عدالت و امنیت جهانی» به همت مجمع جهانی صلح اسلامی با دو هدف کلی تبیین ارتباط علم و فناوری با توسعه صلح، عدالت و امنیت جهانی و تبیین وضعیت عدالت علمی در نظام جهانی صبح امروز در باغ کتاب تهران برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هفت × = 14