اخبار

پوتین: غرب به دنبال استعمار نو است

پوتین: غرب به دنبال استعمار نو است

ولادیمیر پوتین در پیام تصویری خود با بیان اینکه آمریکا به دنبال ایفای نقش مخرب در تعاملات کشورها در منطقه آسیا و اقیانوسیه است، گفت: تلاش برای ایجاد درگیری و وادار کردن کشورها به اطاعت از غرب به عنوان رعیت به مثابه استعمار نو تلقی می‌شود.

رییس جمهوری روسیه خاطرنشان کرد: همه چالش های امنیتی در مناطق مختلف جهان ناشی از «ماجراجویی های ژئوپلیتیک» و استعمار نو غرب است.

وی در عین حال تاکید کرد: کشورها آماده دفاع از حاکمیت خود هستند و بر این باور هستیم که کل جامعه جهانی باید مسیر حرکت آینده را با هم بسازند و شکل دهند.

پوتین در ادامه از سیاست‌توسعه ناتو با ابزار فشار و تهدید انتقاد کرد و گفت: ناتو در مسیر توسعه حضور خود از ابزارهای فشار نظامی و غیرنظامی استفاده می کند.

رییس جمهوری روسیه، وضعیت اوکراین را نمونه ای از «سیاست نفت ریختن روی آتش» غرب خواند و گفت: غرب در تلاش است تا به درگیری در اوکراین دامن بزند و سایر کشورها را به آن بکشاند.

یازدهمین کنفرانس امنیت بین الملل مسکو روز چهارشنبه در هتل پاتریوت روسیه گشایش یافت.

امیر سرتیپ عزیز نصیرزاده جانشین ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از جمله مقامات ارشد دفاعی شرکت کننده در این کنفرانس است که در نشستی با موضوع جهان چندقطبی در این کنفرانس بین‌المللی سخنرانی خواهد کرد.

هیات بلندپایه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در پی دعوت رسمی از سرلشگر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به روسیه سفر کرده است.
پیش از این نمایشگاه «مجمع بین المللی فنی– نظامی ارتش ۲۰۲۳» در پارک پاتریوت در غرب مسکو آغاز به کار کرد.

صنایع دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی ایران ضمن حضور فعال در این نمایشگاه، بخش های متنوعی از تولیدات نظامی و دفاعی کشورمان را در معرض دید شرکت کنندگان قرار داده‌اند.

این نمایشگاه از ۱۴ تا ۲۰ اوت (۲۳ تا ۲۹ مرداد) در غرب مسکو برپا است و حدود یک هزار و ۵۰۰ شرکت دفاعی روسیه و ۸۵ شرکت خارجی از هفت کشور در آن شرکت کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


3 − = دو