اخبار

پیروان ادیان الهی در ایران با صلح و دوستی کنار هم زندگی می‌کنند

پیروان ادیان الهی در ایران با صلح و دوستی کنار هم زندگی می‌کنند

تبریز- خلیفه کل ارامنه آذربایجان گفت: تمام دنیا بداند پیروان ادیان الهی به بهترین صورت ممکن در ایران کنار هم زندگی می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، اسقف اعظم گریگور چیفتچیان در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: در برهه کنونی دنیا تنها راهکار ادیان مختلف برای این که بتوانند کار جهان را با آرامش به پیش ببرند، دوستی و همراهی و همکاری است.

وی با بیان اینکه باید تمام دنیا بداند پیروان ادیان الهی به بهترین صورت ممکن در ایران در کنار هم زندگی می‌کنند، خاطرنشان کرد: برای دست یافتن به سرمنزل مقصود، گفت و گو و تعامل بین ادیان بهترین گزینه است.

خلیفه کل ارامنه آذربایجان با تاکید بر اینکه روابط مسالمت‌آمیز بین پیروان دین اسلام و دین مسیحیت و سایر ادیان الهی در ایران برای همگان روشن و مبرهن است، افزود: سیاستی که صهیونیزم در پیش گرفته ایجاد خلل در این همراهی و همزیستی مسالمت‌آمیز است و نمونه آن ایجاد اختلاف در جنوب لبنان و تلاش برای تسرّی آن به ایران است.

چیفتچیان با اشاره به اینکه خود فرزند شهید است، جایگاه شهدا در ایران اسلامی را بسیار مهم و شایسته برشمرد و گفت: ارج و قرب و ارزشی که برای شهید در ایران قائل هستند در کل دنیا مثال زدنی است.

وی در این دیدار همچنین خواستار همراهی و همکاری اداره کل و سایر نهادهای فرهنگی مرتبط برای بهره‌برداری از موزه ارامنه در خلیفه‌گری شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 1 = یک