اخبار

پیشنهاد ضد ایرانی آمریکا به رژیم صهیونیستی

پیشنهاد ضد ایرانی آمریکا به رژیم صهیونیستی

به ادعای آکسیوس ایالات متحده آمریکا به رژیم صهیونیستی پیشنهاد کرده تا برنامه ریزی مشترک نظامی را در رابطه با ایران انجام دهند.

سه مقام آمریکایی و صهیونیستی در گفتگو با تارنمای آکسیوس مدعی شدند که دولت جو بایدن چند هفته پیش به اسرائیل پیشنهاد برنامه ریزی نظامی مشترک در رابطه با ایران را داده است.

مقام‌های آمریکایی این پیشنهاد را بی سابقه توصیف کرده و گفتند که این می تواند به صورت قابل توجهی همکاری نظامی تل آویو و واشنگتن را ارتقا ببخشد.

به نوشته این تارنما، اما مقام‌های اسرائیلی تا کنون با تردید نسبت به این پیشنهاد برخورد کردند زیرا نگران هستند که این همکاری دست آنها را برای هر گونه اقدام علیه ایران ببندد.

یک مقام آمریکایی تاکید کرد که این پیشنهاد درباره برنامه ریزی حمله مشترک آمریکا- اسرائیل علیه برنامه هسته‌ای ایران نیست.

مقام‌های ایالات متحده گفتند که این پیشنهاد در جریان سفرهای اخیر مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، لوید آستین وزیر دفاع و اریک کوریلا فرمانده سنتکام به اسرائیل مطرح شده است.

یک مقام ارشد تل آویو بیان کرد که اسرائیل این ایده را رد نکرده است اما خواستار شفاف سازی در این مورد شده که “برنامه ریزی مشترک نظامی” در عمل به چه معنی است آیا این فرآیند در قلمرو اطلاعات و سناریوها است یا به حوزه عملیات مشترک تسری می‌یابد.

یک مقام آمریکایی توضیح داده که این به معنی تضمین حمایت نظامی آمریکا از اسرائیل است و به معنی بسته شدن دست‌های تل آویو نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دو × 7 =