اخبار, اسلاید شو

پیش‌نویس قطعنامه جدید الجزایر در شورای امنیت برای آتش بس فوری در غزه

در پیش‌نویس قطعنامه الجزایر بر مخالفت با هرگونه کوچ اجباری فلسطینیان و رسیدن کمک‌های بشردوستانه به همه بخش‌های نوار غزه به شکلی کامل، سریع، ایمن و بدون هیچ مانعی تاکید شده و بار دیگر از همه طرف‌ها خواسته شده است به  قوانین بین‌المللی احترام بگذارند.

در این پیش‌نویس همچنین بر حفاظت از غیر نظامیان و اهداف غیرنظامی تاکید و حملات به غیر نظامیان و تاسیسات غیرنظامی، و همچنین تمامی اعمال و اقدامات خشونت آمیز و خصمانه علیه غیرنظامیان و تمام اقدامات تروریستی به شدت محکوم شده و به  آزادی فوری و بدون قید و شرط همه اسرا و همچنین تضمین دسترسی بشردوستانه برای رفع نیازهای پزشکی همه اسرا تصریح شده است.

در پیش‌نویس قطعنامه الجزایر همچنین بر تعهد شورای امنیت به چشم‌انداز راه‌حل ایجاد دو کشور مستقل فلسطینی و اسرائیلی در کنار یکدیگر در مرزهای امن و  به رسمیت شناخته‌شده، مطابق با قوانین بین‌المللی و قطعنامه‌های مربوطه سازمان ملل و همچنین  اهمیت اتحاد نوار غزه با کرانه باختری تحت حاکمیت تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید شده است.

در این متن به فرمان دیوان بین المللی دادگستری مصادف با 26 ژانویه 2024 و لزوم اتخاذ اقدامات موقت در پرونده ای که آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی در رابطه با اجرای توافقنامه ممانعت از نسل کشی ارائه کرده، اشاره شده است.

متن این پیش نویس از انتصاب سیگرید کاگ به عنوان هماهنگ‌کننده ارشد امور بشردوستانه و بازسازی در غزه بر اساس قطعنامه 2720 استقبال شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نُه × 4 =