اخبار, اسلاید شو

چامسکی: اظهارات هریس درباره اوکراین بیشتر شبیه شوخی است

نظریه پرداز معروف آمریکایی اعلام کرد که اظهارات معاون رئیس جمهور آمریکا در نشست امنیتی مونیخ درباره حمایت از اوکراین بیشتر شبیه شوخی است.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، نوآم چامسکی، فیلسوف و زبان‌شناس سرشناس آمریکایی گفت: اظهارات کامالا هریس، معاون رئیس جمهور آمریکا در نشست امنیتی مونیخ خطاب به کشورهای جنوب جهانی درباره اینکه زمانی که یک کشور در جهان به کشور دیگر حمله می‌کند تمام جهان به خطر می‌افتد هومر را هم به خنده انداخت. آمریکا حق ندارد درباره چنین مسائلی سخن بگوید. همچنین حق ندارد چنین حرف‌هایی به کشورهای جنوب بزند. این شوخی است. آنها مردمی با ادب هستند و فقط مؤدبانه به او گفتند: ما از این قاعده مستثنی هستیم.

وی گفت: کشورهای خارجی بارها تأکید کرده‌اند که این جنگ جنگ آن‌ها نیست و آن‌ها خواهان صلح و پایان این فاجعه هستند. این کشورها هند، اندونزی، برزیل، کلمبیا، آفریقا و دیگر کشورها هستند. آمریکا در حال حاضر در خارج از جهانی که به زبان انگلیسی صحبت می‌کند منزوی است. به جز نخبه‌های اروپایی کسی آمریکا را تأیید نمی‌کند. حتی ملت‌هایی که وحدتی در داخل آن نیست از آمریکا حمایت نمی‌کنند شاید فقط به جز فرانسه. تنها همین است. بقیه جهان از آمریکا حمایت نمی‌کند. ۹۰ درصد ساکنان جهان با تحریم‌ها موافق نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− دو = 1