اخبار

چین با کشورهای سازمان همکاری شانگهای در حوزه امنیتی همکاری می‌کند

چین با کشورهای سازمان همکاری شانگهای در حوزه امنیتی همکاری می‌کند

لی شانگفو وزیر دفاع چین گفت کشورش آماده است تا با دیگر کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای برای ساختن بنای امنیتی پایدار، موثر و متوازن همکاری کند.

به گزارش از پیپل دیلی آنلاین، وزیر دفاع چین که در نشست وزیران دفاع سازمان همکاری شانگهای در دهلی نو شرکت کرده بود گفت جلسه وزیران به بستری کلیدی برای کشورهای این سازمان تبدیل شده است تا به تقویت ارتباطات استراتژیک و مذاکره برای همکاری امنیتی بپردازند.

وی در ادامه افزود اجماع مهم در جلسه روسای شورای سازمان همکاری شانگهای در سپتامبر سال گذشته در سمرقند، ازبکستان بدست آمده بود. چین مایل است به کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای برای اجرای ابتکار امنیتی جهانی بپیوندد و اعتماد مشترک استراتژیک را در کنار همکاری برای مبارزه علیه تروریسم تقویت کند و زمینه های همکاری و بهبود مکانیسم های همکاری را افزایش و گسترش دهد تا در صلح و ثبات منطقه ای و جهانی مشارکت داشته باشد.

در این جلسه وزیران دفاع کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای وعده دادند تا به تقویت ارتباطات استراتژیک، تمرکز بر اجماع و افزایش همکاری بپردازند. پس از پایان این جلسه بیانیه مشترک نیز منتشر شد.

لی شانگفو در سفر خود به دهلی با وزیران دفاع بلاروس، قرقیزستان، هند، قزاقستان، تاجیکستان، روسیه، ازبکستان و ایران دیدار و درباره شرایط منطقه ای، روابط نظامی و دوجانبه و سایر مسائل گفت و گو کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


7 × یک =