اخبار

کرملین: حل مشکلات انسانی در غزه در شرایط ادامه حملات غیرممکن است

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین امروز در جمع خبرنگاران اعلام کرد، تا زمانی که درگیری نظامی ادامه دارد، وضعیت انسانی در نوار غزه قابل حل و فصل نیست.

وی بدین ترتیب به سخنان جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا مبنی بر قصد این کشور برای تامین تسلیحاتی اسرائیل تا نابودی کامل جنبش  فلسطینی حماس واکنش نشان داده و گفت: «بحران انسانی که در غزه در حال وقوع است، موضوع توجه و نگرانی بسیاری از کشورهای جهان است. این امر مستلزم تلاش‌های کاملاً مؤثر و گام‌های جدی برای ارائه سریع کمک به مردم فلسطین است. در شرایطی که حملات ادامه داشته و موشک‌ها غرش می‌کنند، انجام این کار عملاً غیرممکن خواهد بود.»

بایدن شب گذشته در کاخ سفید از ادامه حمایت نظامی آمریکا از اسرائیل خبر داد و تاکید کرد که دولت آمریکا باید در این زمینه محتاط بماند، زیرا “دیدگاه کل جهان ممکن است یک شبه تغییر کند”.

مسکو دیدار بایدن و زلنسکی را با دقت زیر نظر دارد

دبیر مطبوعاتی رئیس جمهور روسیه همچنین اعلام کرد که کرملین دیدار جو بایدن و ولادیمیر زلنسکی، روسای جمهور آمریکا و اوکراین در کاخ سفید را زیر نظر خواهد داشت. دیمیتری پسکوف در نشست خبری امروز خود در این باره گفت: «البته، ما این دیدار را بسیار دقیق نظارت خواهیم کرد. ضمن اینکه درک این نکته برای همه مهم است که تاکنون ده ‌ها میلیارد دلار به اوکراین در رسیدن به موفقیت در میدان نبرد کمکی نکرده است و میلیاردها دلار دیگر که کمک شود، محکوم به همین شکست خواهد بود.»

به گفته وی، دیدار بایدن و زلنسکی و هر نوع تصمیمی درباره حمایت آمریکا از کی‌یف، تغییری در وضعیت درگیری نظامی نخواهد داد.

اکثریت مردم روسیه از پوتین حمایت می‌کنند

سخنگوی کرملین همچنین تاکید کرد که اکثریت مردم روسیه از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور فعلی این کشور حمایت می‌کنند و این مسئله بسیار اهمیت دارد.

پسکوف به سخنان رئیس انجمن وکلای روسیه، سرگئی استپاشین که از حمایت جمعیت مترقی کره زمین از تصمیم پوتین برای نامزدی مجدد در پست ریاست جمهوری صحبت کرده، واکنش نشان داده و افزود: «در جهان کسانی هستند که از اقدامات پوتین حمایت کرده و کسانی هم هستند که حمایت نمی‌کنند. این کاملاً طبیعی است، اما موضوع این نیست. نکته اصلی این است که پوتین مورد حمایت اکثریت قاطع مردم در فدراسیون روسیه قرار دارد و این چیزی است که یک واقعیت کاملاً انکارناپذیر است، و این چیزی است که رئیس جمهور برای آن ارزش قائل بوده و چیزی است که رئیس جمهور از آن قدرت می‌گیرد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


7 × یک =