اخبار

کنعانی: منافقین همواره خطری برای امنیت میزبان خود خواهند بود

کنعانی: منافقین همواره خطری برای امنیت میزبان خود خواهند بود

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص ارتکاب اقدامات مجرمانه و تروریستی توسط منافقین در آلبانی در توئیتی نوشت: براساس خبرهای منتشره، صبح روز 30 خرداد، پلیس آلبانی براساس حکم دادگاه عالی مبارزه با تروریسم آن کشور، اقدام به ورود به پادگان اشرف جهت بازرسی نمود. دلیل این اقدام، ارتکاب اقدامات مجرمانه و تروریستی توسط منافقین در آلبانی اعلام شد.

وی افزود: مقامات ذیربط کشور آلبانی از کشف و ضبط شماری از سیستم‌های الکترونیکی و پهپادهایی که منافقین اقدامات تروریستی خود را به واسطه آنها پیگیری و هدایت می‌کردند، خبر داده و گفتند آنها (منافقین) با اقدامات تروریستی و سایبری، توافق سال 2014 با آلبانی را نقض کرده‌اند.

کنعانی تصریح کرد: منافقین به دلیل ذات تروریستی خود، همواره خطری برای امنیت میزبان خود خواهند بود، به همین دلیل دولت عراق آن‌ها را اخراج کرد و دولت‌های دیگر نیز از پذیرش آن‌ها خودداری نمودند.

وی همچنین نوشت: امیدواریم دولت آلبانی اشتباه خود در میزبانی از این فرقه تروریستی را جبران کند.

پلیس آلبانی روز سه‌شنبه با حمله به مقر گروهک منافقین در شهر “دوروس” در این کشور ده‌ها تن از منافقین را بازداشت کردند و 36 تن از اعضای این گروهک زخمی شده‌اند که حال 6 تن از آنان وخیم گزارش شده است.

طبق اعلام رسانه‌های این کشور اعضای این گروهک تروریستی نیز با یگان ضدتروریسم پلیس آلبانی درگیر شدند که بر اثر این درگیری یک نفر از منافقین کشته شد.

وزارت کشور آلبانی نیز بعد از این اتفاق در بیانیه‌ای اعلام کرد که عملیات امروز پلیس این کشور مطابق با قوانین و بر اساس حکم دادگاه عالی مبارزه با تروریسم صورت گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هشت × 1 =