اخبار, اسلاید شو

گزارشگر حقوق‌بشر سازمان ملل در فلسطین: رژیم صهیونیستی قوانین بین‌المللی را نقض کرده است

 گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل متحد در فلسطین با اشاره به جنایات صهیونیست ها علیه فلسطینی ها اعلام کرد که تل آویو قوانین بین المللی را نقض کرده و ایالات متحده گاه و بیگاه از قطعنامه آتش بس جلوگیری می کند.

 «فرانچسکا آلبانیز» گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل تاکید کرد که نسل کشی فلسطینیان در غزه ادامه دارد و رو به افزایش است و رژیم صهیونیستی یک هدف روشن دارد و آن نابودی کل مردم فلسطین با کشتار و ایجاد شرایط ناممکن برای زندگی است.

آخرین نشست شورای امنیت سازمان ملل در سال ۲۰۲۳ میلادی در حالی روز گذشته برگزار شد که اعضای این شورا از گسترش جنگ اسرائیل در غزه به کرانه باختری و سایر نقاط خاورمیانه ابراز نگرانی کردند اما آمریکا، مخالف اصلی برقراری آتش بس در غزه و توقف بمباران های بی وقفه رژیم اسرائیل بار دیگر اذعان کرد که به دنبال خاتمه این جنگ نیست بلکه در پی “جنگ با شدت کمتر” است.

خالد محمد الخیاری دستیار دبیرکل سازمان ملل در امور خاورمیانه، آسیا و اقیانوسیه روز جمعه به وقت محلی در آخرین نشست شورای امنیت سازمان ملل در سال ۲۰۲۳ درباره وضعیت فلسطین درخواست دبیرکل سازمان ملل برای آتش بس فوری بشردوستانه را تکرار کرد و در مورد “گسترش منطقه ای درگیری ها” به دلیل “اشتباه محاسباتی” ناشی از درگیری ها در سراسر “خط آبی لبنان و اسرائیل” هشدار داد.

دستیار دبیرکل سازمان ملل در امور خاورمیانه، آسیا و اقیانوسیه افزود: وضعیت انسانی در نوار غزه در حال بدتر شدن است.

خالد الخیاری از افزایش تلفات در کرانه باختری، از جمله در میان کودکان از ۷ اکتبر پس از آغاز درگیری ها میان اسرائیل و حماس, ابراز تاسف کرد و گفت که بسیاری از فلسطینیان در کرانه باختری کشته شده اند. بسیاری از فلسطینی ها به ویژه در طولکرم و جنین بر اثر تیراندازی رژیم اسرائیل کشته شدند و تمام درگیری ها و خصومت ها در کرانه باختری باید متوقف شود.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲(۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر( اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

در همین حال، وزارت بهداشت فلسطین در رام الله روز جمعه اعلام کرد که از ۷ اکتبر تاکنون تعداد قربانیان حملات رژیم اسرائیل در غزه از ۲۰ هزار نفر فراتر رفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هفت − = 6