کنفرانس ها

گزارش روز دوم سومین کنفرانس بین المللی «مکتب شهید سلیمانی و تمدن نوین اسلامی»

جهاد مقدس سردار سلیمانی در نگاه اندیشمندان ایرانی و خارجی
سومین کنفرانس بین المللی «مکتب شهید سلیمانی و تمدن نوین اسلامی» با تلاش «مجمع جهانی صلح اسلامی»  از روز گذشته 30 بهمن ماه در تهران آغاز به کار کرد. امروز در جلسه دوم این کنفرانس مجازی، اندیشمندان و صاحب نظران ایرانی و خارجی دیگری دستاوردهای بیست سال حضور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در فرماندهی محور مقاومت را از ابعاد گوناگون تشریح کردند. 
امروز، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید شهریاری، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی،  «خالد القدومی» نماینده «جنبش مقاومت اسلامی» فلسطین (حماس)، دکتر «هذيلي منصر»، استاد دانشگاه قيروان  در کشور تونس، «حسین رحال»، مسول بخش رسانه های الکترونیک حزب الله لبنان، دکتر «محمد حیدر»، استاد دانشگاه و پژوهشگر لبنانی مقیم لندن، شیخ «ماهر حمود»، دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مقاومت و  شیخ  «حسین احمد کریمو»، پژوهشگر سوریه ای در جلسه امروز سخنرانی کردند.

دکتر حمید شهریاری: شکست پروژه داعش با مهارت های الهی راهبردی شهید سلیمانی
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید شهریاری، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در سخنان خود برخی از صفات بارز و منحصر به فرد شخصی و حرفه ای شهید سلیمانی را تشریح  و تاکید کرد این مجموعه ای از خداترسی فوق العاده، اعتقاد عملی به لزوم وحدت در جهان اسلام، مطالعه پیوسته و مستمر و برخورداری از مهارت های بدیع مدیریت جهادی او باعث شد تا پروژه بین المللی داعش ناکام بماند.
حسین رحال:  جهاد مقدس شهید سلیمانی برابر اسلام های جعلی آمریکایی
«حسین رحال»، مسول بخش رسانه های الکترونیک حزب الله لبنان، در جلسه امروز تاکید کرد شهید سلیمانی،  با تجسم هویت اصیل اسلامی و رزمنده ای انقلابی و جهانشمول،  فرماندهی جهاد مقدسی را علیه اسلام های جعلی آمریکایی ها و صهیونیست ها در غرب آسیا بر عهده داشت.
«خالد القدومی»: نسخه مرگ صهیونیست ها در دست سردار سلیمانی بود
نماینده «جنبش مقاومت اسلامی» فلسطین (حماس)، با اشاره به طرح های راهبردی سردار سلیمانی برای تقویت و گسترش گفتمان مقاومت در منطقه تصریح کرد دلیل اصلی کینه  دشمن با سردار شهید حاج قاسم سلیمانی که منجر به ترور وی شد، این بود که آنها از تلاش های شهید سلیمانی برای مبارزه با دشمن صهیونیستی احساس خطر می کردند و به خوبی  می دانستند که این اندیشه ها اگر به کار گرفته شود موجودیت رژیم صهیونیستی نابود خواهد شد.
دکتر محمد حیدر: شهید سلیمانی ناجی عراق بود
دکتر محمد حیدر، استاد دانشگاه و پژوهشگر لبنانی مقیم لندن در جلسه مجازی امروز ترور سردار سلیمانی را  جنایتی کاملا غیرقابل توجیه دانست و تاکید کرد  شهید سلیمانی تنها فردی بود که به عراق کمک کرد  و جانش را بر سر راه برقراری در  عراق و سوریه و لبنان فدا کرد.

شیخ «ماهر حمود»:  شهید سلیمانی و نیروی قدس؛ تجسم عملی تقریب مذاهب
شیخ «ماهر حمود»،  دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مقاومت یادآور شد التزام عملی سردار شهید سلیمانی و همرزمان وی به تقریب مذاهب و وحدت جهان اسلام، به عالی ترین شکل در نبردها و مراودات روزانه ایشان علنی بود.  در واقع، دلسوزی و  اهتمام ایشان نسبت به برادران و محبان اهل سنت خود نه تنها برابر که بیشتر از  اهتمام ایشان نسبت به شیعیانی بوده که با ایشان همکاری و همراهی داشتند.
شیخ  «حسین احمد کریمو»: خون شهید سلیمانی تمدن ساز است
شیخ  «حسین احمد کریمو»، پژوهشگر سوریه ای در سخنان امروز خود، درباره حیات و شهادت سردار سلیمانی که سراسر متاثر از اسلام و سیره اهل بیت علیهم السلام بود گفت: «دشمنان، با این خیال که با ترور سردار سلیمانی اندیشه ای را که چنین شخصیتی را شکل داده به همراه جسم او از بین می برند، او را به شهادت رساندند اما در اندیشه ناب اسلام، خون شهدا تمدن ساز است. شهید سلیمانی حاصل مکتبی است که در دنیا همتا ندارد: مکتب شهادت و ولایت و جهاد در راه خدا.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دو − 1 =