کنفرانس ها

گزارش روز سوم سومین کنفرانس بین المللی «مکتب شهید سلیمانی و تمدن نوین اسلامی»

«شهید قدس» در دیدگاه دانش پژوهان ایرانی و خارجی
سومین کنفرانس بین المللی «مکتب شهید سلیمانی و تمدن نوین اسلامی» با تلاش «مجمع جهانی صلح اسلامی»  از روز 30 بهمن ماه در تهران آغاز به کار کرده است. امروز دوشنبه 2 اسفند ماه، در جلسه سوم این کنفرانس مجازی، گروه دیگری از چهره های فرهنگی، سیاسی و دانشگاهی ایرانی و خارجی، ابعاد دیگری از حیات بدیع سردار شهید قاسم سلیمانی را مورد بررسی قرار دادند. در جلسه امروز اندیشمندان ذیل به ایراد سخنرانی پرداختند:
• حجت الاسلام و المسلمین «پیروزمند»، رئیس دانشکده مدیریت راهبردی دانشگاه عالی دفاع ملی
• دکتر مجتبی رحماندوست، استاد دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران و  دبیرکل اسبق و عضو هیات امناء جمعیت دفاع از ملت فلسطین
• دکتر «ثاقب اکبر»، معاون دبیرکل شورای همبستگی ملی پاکستان،
• خانم دکتر «می الخنساء»، فعال حقوق بشر در جهان اسلام،  استاد دانشگاه و  از نخبگان برجسته ائتلاف جهانی علیه تروریسم،
• «ابراهیم آودیچ»، کارشناس سیاسی اهل بوسنی و هرزگوین
• «خیرالدین سمون»، دیپلمات و روزنامه نگار بوسنیایی
• «سلیم منتصر»، نویسنده و فعال سیاسی اهل یمن،
• «سید صادق الشرفی»، رئیس انجمن آگاهی و انسجام جوانان یمن
• «رادنی شکسپیر»، کارشناس و تحلیلگر سیاسی اهل انگلستان
• دکتر محسن صالح، نویسنده، تحلیلگر و استاد دانشگاه اهل لبنان
حجت الاسلام و المسلمین «پیروزمند»: اعتماد به شهید سلیمانی در قلب ها ماندگار است
حجت الاسلام و المسلمین «پیروزمند»، رئیس دانشکده مدیریت راهبردی دانشگاه عالی دفاع ملی در سخنان امروز خود: یکی از دلایل تأثیرگذاری و ماندگاری نام شهید سلیمانی را که رفتارش به مثابه مکتبی قدرتمند در طول تاریخ معرفی می‌شود، «اعتماد» او به مردم و اعتماد آنها به او دانست. در واقع، وی توانست اعتماد مخاطبانش و حتی جوامعی را که با او اختلاف فرهنگی داشتند جلب کند. و به این ترتیب، بین اراده ها هم افزایی ایجاد کند تا مقاومت دشمن را شکست داده و آنها را وادار به عقب نشینی کند.»
دکتر مجتبی رحماندوست: فرماندهی سلیمانی نمونه عینی تقریب مذاهب بود
دکتر مجتبی رحماندوست،  استاد دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران و  دبیرکل اسبق و عضو هیات امناء جمعیت دفاع از ملت فلسطین تصریح کرد شهید حاج قاسم سلیمانی در مقام فرماندهی سپاه قدس در سوریه، فلسطین، اقلیم کردستان عراق و لبنان بیشترین کمک را به ستمدیدگان غیرشیعه و حتی غیرمسلمان انجام داده است. او در مقام فرمانده یک نیروی بدون مرز،  از مرزهای دینی، قومی، طائفه ای و نژادی عبور کرد تا بهترین مصداق عملی تقریب مذاهب باشد.
دکتر «ثاقب اکبر»: دشمن شناسی راهبردی شهید سلیمانی کم نظیر بود
دکتر «ثاقب اکبر»،  معاون دبیرکل شورای همبستگی ملی پاکستان در نشست امروز تاکید کرد سردار شهید قاسم سلیمانی فرمانده ای همیشه حاضر در خط مقدم حوادث کلیدی بود. وی بینش دشمن شناسی کم نظیری داشت که می بایست درک شود و از آن درس آموزی کرد.
خانم دکتر «می الخنساء»: شهید سلیمانی برای مبارزه با تروریسم مکتب ویژه ای ابداع کرد
خانم دکتر «می الخنساء»، فعال حقوق بشر در جهان اسلام در نشست امروز تصریح کرد تروریسم در دنیای امروز، اقدامی نظام مند است و سازمان دهندگان گروه های تروریستی برای خودشان مکاتبی تعریف می کنند. شهید سلیمانی با مکتب منحصر به فرد و اصول ویژه خود که هدفی فراتر از «داعش» و منطقه غرب آسیا دارد، وارد میدان مبارزه شد.
دکتر محسن صالح: سبک زندگی اسلامی شهید سلیمانی مکتب او را ماندگار کرد
دکتر محسن صالح،  نویسنده، تحلیلگر و استاد دانشگاه اهل لبنان، یکی دیگر از اندیشمندان نشست امروز، تاکید کرد که سبک زندگی اسلامی، ساده زیستی، تقوا و سجایای اخلاقی شهید سلیمانی که برگرفته از اخلاق و سیره انبیاء و اولیاء و ائمه اطهار علیهم السلام بود، یکی از عوامل مهمی بود که باعث شد مبارزات وی در وجدان مردم ماندگار شود تا عزت و قدرت از دست رفته باز پس بگیرند.»
«رادنی شکسپیر»: شهید سلیمانی نماد تلاش برای حل مشکلات از طریق آموزه های اسلام است
«رادنی شکسپیر»، کارشناس و تحلیلگر سیاسی اهل انگلستان در سخنان خود، سردار قاسم سلیمانی را رهبری شجاع و کاریزماتیک دانست و گفت:  «اگر ما می خواهیم به خودمان یادآوری کنیم  که باید هوشیار باشیم و برای حل مشکلات اقدام کنیم، می بایست سرلشگر سلیمانی را به خاطر بسپاریم.»

«سید صادق الشرفی»: تولیدات رسانه ای زندگی شهید سلیمانی را در قلب ها ماندگار کنند
«سید صادق الشرفی»، رئیس انجمن آگاهی و انسجام جوانان یمن در سخنرانی خود گفت تجربیات جهادی شهید سلیمانی سرشار از برنامه های منظم فرهنگی برخاسته از قرآن کریم و احادیث و روایات اهل بیت علیهم السلام و آموزه ها و رهنمودهای نماد ولایت فقیه بوده است. از این رو، موسسات رسانه ای و نهادهای فرهنگی باید بیش از هرچیز به تولید محتوا در این خصوص بپردازند تا بسیاری از ابعاد وجودی و نواحی حیات وی به گونه ای تاثیرگذار در اذهان و قلب ها ماندگار شود.
«سلیم منتصر»: حاج قاسم سلیمانی در وجدان و قلب ملت یمن ماندگار است
سلیم منتصر، نویسنده و فعال سیاسی یمن، در سخنان امروز خود خاطرنشان کرد زمانی که تروریست های داعش با حمایت های بین المللی و برخی کشورهای منطقه، به عراق و سوریه حمله کردند حاج قاسم سلیمانی ایستادگی کرد تا این توطئه جهانی علیه امت اسلامی را شکست دهد. فرمانده بزرگ حاج قاسم سلیمانی، در قلب ما و وجدان ما جایگاه بزرگی دارد و عزیز دل مردم یمن است. هنگامی که خبر شهادتش به گوش مردم یمن رسید صدها هزار نفر از آنان به خیابانها ریختند تا قاتلان را محکوم کنند و اعلام نمایند که ما راه شهدا را ادامه خواهیم داد.»
«خیرالدین سمون»: هدف اصلی نبردهای شهید سلیمانی رژیم صهیونیستی بود
«خیرالدین سمون»، دیپلمات و روزنامه نگار بوسنیایی، هدف کلان حملات اسراییل به لبنان و حملات آمریکا به عراق و افغانستان و خلق گروه های تکفیری و تروریستی در دهه های اخیر را  ایجاد منطقه ای امن برای اسراییل دانست و تاکید کرد سردار شهید سلیمانی با هدف کلان مبارزه با اسراییل وارد میدان نبرد عراق و سوریه شد و صهیونیست ها نیز از تمامی ابزار خود برای مقابله با وی استفاده کردند. در نهایت نیز، این صهیونیست ها بودند که فرمانده جبهه مقاومت را به شهادت رساندند.»
«ابراهیم آودیچ»: جهاد اخلاق محور شهید سلیمانی عراق و سوریه را از تجزیه نجات داد
«ابراهیم آودیچ»، کارشناس سیاسی اهل بوسنی در نشست امروز گفت  قاسم سلیمانی در فرماندهی خود نشان داد که وجود اخلاق والای انسانی در کنار رهبری نظامی است که پیروزی ماندگار را رقم می زند. او جهاد را نه به شیوه نبردهای صرفا مادی امروز مانند داعش بلکه در پرتوی معارف عالی دینی و انسانی هدایت کرد و با همین خط مشی عراق و سوریه را از سقوط و تجزیه نجات داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دو + = 9