کنفرانس ها

گزارش روز چهارم سومین کنفرانس بین المللی «مکتب شهید سلیمانی و تمدن نوین اسلامی»

«فرمانده صلح» و «دیپلمات میدان حق» در دیدگاه اندیشه ورزان  ایرانی و خارجی
سومین کنفرانس بین المللی «مکتب شهید سلیمانی و تمدن نوین اسلامی» با تلاش «مجمع جهانی صلح اسلامی»  از روز 30 بهمن ماه در تهران آغاز به کار کرده است. امروز سه شنبه 3 اسفند ماه، در جلسه چهارم این کنفرانس مجازی، گروه دیگری از چهره های فرهنگی، سیاسی و دانشگاهی ایرانی و خارجی، ابعاد دیگری از حیات بدیع سردار شهید قاسم سلیمانی را مورد بررسی قرار دادند. در جلسه امروز اندیشمندان ذیل به ایراد سخنرانی پرداختند:
• حضرت آیت الله رمضانی، دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع)،
• دکتر «ظفر بنگاش»، رئیس مرکز اسلامی تورنتو
• دکتر «لاله افتخاری»، دبیرکل اتحادیه جهانی زنان جهان اسلام
• دکتر «حبیب الله گل محمدی»، استاد مطالعات راهبردی غرب آسیا
• دکتر «طلال عتريسي»، نویسنده و استاد دانشگاه اهل لبنان
• دکتر «زهره الهیان»، رئیس کمیته حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی
• دکتر «شهباز علی عباس»، استاد دانشگاه پاکستان
حضرت آیت الله رمضانی : سردار سلیمانی، فرمانده صلح بود و به حقیقت ایمان و صبر پی برده بود
حضرت آیت الله رمضانی، دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع)، در نشست امروز تاکید کرد شهید سلیمانی یک شخصیت مهذب و خود ساخته، یک مسلمان خردورز معنویت گرا و عدالت خواه بود که تا آخرین لحظه، دغدغه اش تحقق جامعه ای خردورز  و عدالت خواه بود. سردار سلیمانی، فرمانده صلح بود و به حقیقت ایمان و صبر پی برده بود، برای شکل گیری تمدن اسلامی تلاش می کرد تا همه طعم حیات طیبه را استشمام می‌کنند
دکتر ظفر بنگاش: تلاش کنیم ماموریت شهید سلیمانی تا تحقق اهداف نهایی او ادامه یابد
دکتر ظفر بنگاش، رئیس مرکز اسلامی تورنتو، در سخنرانی امروز خود تاکید کرد شهید سلیمانی پس از شهادت برای امپریالیسم و صهیونیسم به تهدیدی خطرناک تر تبدیل شده است. هدف نهایی ماموریت او   بیرون راندن امپریالیست ها و خلاصی از رژیم نامشروع صهیونیستی اشغالگر فلسطین از این منطقه بود. ما برای اینکه این استراتژیست بزرگ  و یکی از فداکارترین افراد در راه اسلام را به درستی تکریم کنیم باید اطمینان حاصل کنیم که مأموریتی که او شروع کرده تا تحقق اهداف نهایی ادامه خواهد یافت.
دکتر لاله افتخاری: سردار سلیمانی در آسیب شناسی تمدن نوین اسلامی خبره بود
دکتر لاله افتخاری، دبیرکل اتحادیه جهانی زنان جهان اسلام در جلسه امروز، با اشاره به الزامات برقراری تمدن نوین اسلامی و آسیب هایی که می تواند این تمدن را به انحراف بکشاند، تاکید کرد: «سردار شهید سلیمانی، در آسیب شناسی تمدن نوین اسلامی خبره بود و با درایت و هوشمندی تلاش کرد در حیات شخصی، اجتماعی و نظامی خود این آسیب ها را به حداقل برساند.»
دکتر «حبیب الله گل محمدی»:  شهید سلیمانی مرد فعال دیپلماسی میدان حق و نظریه پرداز مقاومت بود
دکتر «حبیب الله گل محمدی»، استاد دانشگاه، در جلسه امروز با اشاره به نگاه الهی، حق مدارانه و استکبار ستیز فرمانده شهید سپاه قدس ایران، او را ستون فقرات جنبش های مقاومت در سراسر جهان توصیف کرد که مرد فعال دیپلماسی میدان در دفاع از حق بود. وی تاکید کرد شهید سلیمانی به واقع یک انسان وارسته عملگرا بود که در مقابل جبهه باطل محض ایستاده بود و در مقابل نظریه ها و مکاتب تروریستی غربی، «نظریه مقاومت» را در مقابل نظریات لیبرال غربی تببین و اجرا کرد
دکتر «طلال عتريسي»: ستون الهی مکتب راهبردی شهید سلیمانی «الخیر فی ما وقع» است
دکتر «طلال عتريسي»، نویسنده و استاد دانشگاه اهل لبنان، در جلسه امروز این کنفرانس، یادآور شد امام خمینی (ره)، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در هنگام حمله عراق به ایران گفتند: «الخیر فیما وقع» و تاکید کرد ستون الهی مکتب راهبردی که فارغ از فارغ از مذهب و قومیت و نژاد برای نجات انسان ها تلاش می کرد، نیز همین تفکر الهی بود.
دکتر زهره الهیان: سردار سلیمانی بزرگ ترین مدافع حقوق بشر بود
دکتر زهره الهیان، رئیس کمیته حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در سخنان خود تصریح کرد آمریکا که با ادعاهای واهی  شعار مبارزه با تروریسم  را سر می دهد، با ترور سردار سلیمانی آشکارا اعلامیه جهانی حقوق بشر را زیر پا گذاشت. حتی گزارشگر ویژه ترور سردار سلیمانی در گزارش خود تایید می کند که شهادت و ترور وی نقض کامل حقوق بشر است. وی در اوج شدیدترین جنگ های تروریستی، مصداق عینی رفتار بشردوستانه و  بزرگترین مدافع حقوق بشر در جهان بود که برای نجات زنان و دختران بی گناه، ایزدی و شیعه و سنی با تمام وجود تلاش می کرد.»
دکتر «شهباز علی عباس»: شهید سلیمانی موسس نظام ماندگار مقاومت است
دکتر «شهباز علی عباس»،  استاد دانشگاه پاکستان در جلسه امروز یادآور شد اکنون،  قاسم سلیمانی دیگر یک فرد نیست، همان طور که  ابو مهدی المهندس صرفا نام یک فرد نیست. آنها نظامی ماندگار برای مبارزه و مقاومت تاسیس کردند که با از بین رفتن جسم آنها از بین نمی رود چرا که دست پروردگان آنها این نظام را سرپا نگه خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نُه + 4 =