اخبار

گفت وگوی مقام فلسطینی با وزیر خارجه عربستان درباره جنایات صهیونیست‌ها

گفت وگوی مقام فلسطینی با وزیر خارجه عربستان درباره جنایات صهیونیست‌ها

«ریاض المالکی» وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین با «فیصل بن فرحان» وزیر خارجه عربستان سعودی در حاشیه دومین نشست وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب و کشورهای در حال توسعه جزایر کوچک اقیانوس آرام که به میزبانی ریاض در حال برگزاری است، دیدار و گفت وگو کرد.

بر اساس این گزارش، در این دیدار راه‌های تحکیم روابط دو ملت مورد بررسی قرار گرفت و طرفین همچنین آخرین تحولات سیاسی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین و تداوم تجاوزات و جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین و دیگر سیاست‌های استعماری از جمله تخریب منازل و تصرف اموال در قدس و فلسطین اشغالی و گسترش شهرک‌ها را مورد بررسی قرار دادند.

المالکی و بن فرحان همچنین درباره آخرین تحولات در عرصه منطقه‌ای و بین المللی بحث و رایزنی کردند.

وزیر خارجه فلسطین با بیان اینکه جامعه جهانی باید مسئولیت خود را در قبال پایان دادن به اشغالگری (رژیم) اسرائیل بپذیرد، بر لزوم پایان فوری مصونیت رژیم صهیونیستی به عنوان یک قدرت اشغالگر از مجازات تاکید کرد.

این دیدار در حالی صورت گرفته است که بر اساس گزارش رسانه‌ها، رژیم صهیونیستی با اطلاع و چراغ سبز آمریکا قصد دارد ۴ هزار واحد مسکونی دیگر را در کرانه باختری بسازد.

اقدامات رژیم اسرائیل در حالی است که شورای امنیت سازمان ملل اول اسفند ۱۴۰۱ (۲۰ فوریه ۲۰۲۳) با صدور بیانیه‌ای رسمی، طرح رژیم صهیونیستی برای گسترش شهرک‌سازی‌ها در اراضی اشغالی فلسطین را محکوم کرد؛ اقدامی که پس از ۶ سال از آخرین قطعنامه این شورا صورت گرفت و آمریکا نیز در نقش مخالف متحد دیرینه‌اش ظاهر شد.

آخرین بار، در دسامبر ۲۰۱۶ دولت باراک اوباما رئیس‌جمهور وقت ایالات متحده به قطعنامه‌ای در شورای امنیت که از رژیم صهیونیستی خواسته بود شهرک‌سازی را متوقف کند، رای ممتنع داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× یک = 6