اخبار

گفت وگوی وزیر خارجه عربستان با نماینده سازمان ملل درباره سوریه

گفت وگوی وزیر خارجه عربستان با نماینده سازمان ملل درباره سوریه

تهران- ایرنا- منابع خبری شنبه شب گزارش دادند، وزیر خارجه عربستان سعودی تلفنی با نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه درباره این کشور صحبت کرده است.

 

به گزارش از خبرگزاری آناتولی ترکیه، «فیصل بن فرحان» وزیر خارجه عربستان سعودی تلفنی با «گیر پدرسون» نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه گفت وگو کرد.

بر اساس این گزارش، در این گفت وگوی تلفنی دو طرف درباره آخرین تلاش‌ها برای دستیابی به راه حل سیاسی در سوریه که بازگشت امن آوارگان سوری را میسر کند، رایزنی کردند.

وزارت خارجه عربستان سعودی اعلام کرد که فیصل بن فرحان و پدرسون تلاش‌های عربستان و سازمان ملل متحد برای دستیابی به راه‌حل سیاسی در سوریه را بررسی کردند.

این وزارتخانه تصریح کرد که راه حل سیاسی، تضمین کننده امنیت و ثبات مردم سوریه و بازگشت امن آوارگان سوری مطابق با قطعنامه‌های بین المللی مربوطه است.

دو طرف در این تماس تلفنی همچنین درباره مهم‌ترین تحولات در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی و تلاش‌های انجام شده برای دستیابی به صلح و امنیت بین‌المللی گفت وگو کردند.

این گفت وگوی تلفنی در حالی صورت گرفته است که ریاض و دمشق سه‌شنبه گذشته اعلام کردند که فعالیت نمایندگی‌های دیپلماتیک خود را از سر می‌گیرند.

اسفند گذشته نیز فیصل بن فرحان و گیر پدرسون در ریاض با هم دیدار و درباره تحولات مربوط به سوریه گفت وگو کرده بودند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ نُه = 14