اخبار

گوترش بار دیگر خواستار برقراری آتش‌بس فوری بشردوستانه در غزه شد

روز یکشنبه (به وقت محلی) نسبت به حملات رژیم صهیونیستی به ۲ مدرسه تحت مدیریت سازمان ملل در غزه در کمتر از ۲۴ ساعت گذشته ابراز نگرانی و بر مصون ماندن تأسیسات این سازمان تاکید کرد.

دبیرکل سازمان ملل متحد، گفت: از اینکه ۲ مدرسه آنروا در کمتر از ۲۴ ساعت در غزه مورد حمله قرار گرفت، عمیقاً شوکه شدم. ده‌ها نفر از جمله بسیاری از زنان و کودکان در حالی که در جست وجوی محلی امن در ساختمان سازمان ملل پناه گرفته بودند، کشته و زخمی شدند.

وی با بیان اینکه حمله (رژیم) اسرائیل به غزه باعث تلفات سرسام‌آور و غیرقابل قبول غیرنظامیان از جمله زنان و کودکان شده است، تصریح کرد: حملات اسرائیل باید متوقف شود.

دبیرکل سازمان ملل در ادامه سخنان خود مجدداً خواستار برقراری آتش‌بس فوری بشردوستانه در غزه شد و از تلاش‌های میانجیگرایانه قطر برای آزادی اسیران قدردانی کرد.

حملات هوایی رژیم صهیونیستی بسیاری از فلسطینی‌ها را که به خاطر مصون ماندن از حملات بی‌وقفه (رژیم) اسرائیل به غزه، در مدرسه الفخوره در اردوگاه آوارگان جبالیه و مدرسه دیگری در تل الزعتر در شمال غزه پناه گرفته بودند، به شهادت رساند.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین روز شنبه ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳ عملیات غافلگیر کننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اشغالگر قدس آغاز کردند و این رژیم برای تلافی و جبران شکست خود و توقف عملیات گروه‌های مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

حمایت امنیتی و نظامی غرب به ویژه ایالات متحده آمریکا از اسرائیل به بهانه دفاع از خود، عملا چراغ سبز و مجوزی به این رژیم برای کشتار بی‌رحمانه کودکان و زنان فلسطینی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 1 = پنج