اخبار

یمن: مذاکرات برای ازسرگیری پروازهای فرودگاه صنعا ادامه دارد

عبدالوهاب الدره وزیر حمل و نقل یمن، پس از دیدار با تیم استقرار مجدد سازمان ملل گفت: شرایط استان الحدیده رو به بهبود بوده اما بهبود در بندر الحدیده همچنان جزئی و محدود است.

وی با اشاره به اینکه فعالیت بندر حدیده به ۳۵ درصد محدود است و با این وجود ۷۰ درصد نیاز مردم یمن را تامین می‌کند، خاطرنشان کرد: تلاش سازمان ملل باید برای همه بنادر جامع باشد نه فقط برخی از آنها.

الدره تصریح کرد: فرودگاه حدیده نه تنها برای استان، بلکه برای یمن به طور کلی یک مرکز مهم و حیاتی است و حتی برای پروازهای داخلی نیز باید فعال شود تا رنج بیماران و مسافران کاهش یابد.

وی ادامه داد: مذاکرات همچنان با دفتر سازمان ملل متحد برای ازسرگیری پروازها در فرودگاه صنعا ادامه دارد.

عبدالوهاب الدره پیشتر نیز در این باره عنوان کرده بود: سازمان ملل متحد در موضوع بازگشایی خطوط پروازی برای سفر بیماران به قاهره و هند نیز سنگ اندازی و نقش منفی ایفا کرده است.

وی اضافه کرد: شمار زیادی از بیماران یمنی به دلیل محدود بودن پروازها به فرودگاه صنعا، در خارج از کشور گرفتار شده اند.

الدره گفت: توطئه درباره بندر الحدیده نیز ادامه دارد و ائتلاف متجاوزان و دولت فراری، تلاش می کنند هر اقدامی را برای کاهش رنج ملت یمن از طریق بندر الحدیده و فرودگاه صنعا به شکست بکشانند.

یمن بیش از هشت سال است که شاهد جنگ مستمر بین نیروهای مسلح و کمیته‌های مردمی یمن و نیروهای ائتلاف است که تبعات آن در ابعاد مختلف منعکس شده و بنا به گزارش سازمان ملل، به بدترین بحران انسانی در جهان تبدیل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 + سه =