اخبار, اسلاید شو, کنفرانس ها

یکی از روش‌های نزدیک شدن ملت‌ها به یکدیگر دیپلماسی علم و فناوری است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تهران تاکید کرد: یکی از روشهای نزدیک شدن ملتها به یکدیگر دیپلماسی علم و فناوری است و ایران در کشورهای حوزه مقاومت می تواند این نقش را ایفا کند.

  دکتر جواد محمدی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در کنفرانس ائتلاف جهانی علیه آپارتاید علمی، برای صلح، عدالت، امنیت و سلامت جهانی تصریح کرد: در دین ما بر نشر علم به عنوان زکات آن تاکید شده و حوزه علم و فناوری مورد اشتراک همه جوامع است.
وی تاکید کرد: یکی از روش‌های نزدیک شدن ملت‌ها به یکدیگر دیپلماسی علم و فناوری است و ایران در کشورهای حوزه مقاومت می تواند این نقش را ایفا کند. علم و فناوری همچنین می تواند در راستای تحقق دیپلماسی نخبگانی باشد و یک هم افزایی را برای کشورهای دوست و همسو با ما ایجاد کند.

دکتر محمدی گفت: در هر حوزه ای ما را تحریم کردند ما پیشرفت بیشتری در آن حوزه داشتیم،  چرا که به دانشمندان و نیروهای خود تکیه کردیم و توانستیم دنیا رو خیره کنیم و الگوی دیگر کشورها باشیم. تاثیری که نخبگان علمی در جهان دارند، گاها بیشتر از تاثیر دیپلماسی سیاسی است و باید گفت، علی رغم تحریم هم می‌توان قوی شد.

وی تاکید کرد:می توانیم با تشکیل جبهه ای از نخبگان کشورهای اسلامی با هم متحد شویم و برای مقابله با آپارتاید علمی گام برداریم و کشورهای دوست را نیز متأثر کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× هفت = 49