مناسبت ها

12 تیر نمونه ای از یک تراژدی بزرگ انسانی است

 دبیر کل مجمع جهانی صلح با اشاره به سکوت آمریکا در قبال جنایت عربستان سعودی در یمن گفت: حقوق بشر آمریکایی خریدنی است.

داود عامری روز چهارشنبه در نشست حقوق بشر آمریکایی؛ تروریسم و تحریم، افزود: آمریکایی‌ها در شرایطی خود را کلانتر دنیا می‌دانند و دیگر کشورها را به نقض حقوق بشر متهم می‌کنند که این کشور به خاطر بهره مندی از پول‌های نفتی عربستان، در قبال جنایات این کشور سکوت می‌کند.

*تحریم از لحاظ نقض حقوق بشر کمتر از جنگ نیست
علیرضا شیخ عطاردیپلمات کهنه کار ایرانی نیز در این نشست گفت: تبعات فاجعه آمیز تحریم اصلاً کمتر از جنگ ناقض حقوق بشر نیست.

معاون بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی افزود: تلاش برای براندازی حکومت‌ها از طریق تحریم بدترین رویکرد در روابط بین الملل است که حق توسعه، حق مالکیت و حق حیات را که حقوق طبیعی بشر هستند را نقض می‌کند.

براساس این گزارش جمعی از نخبگان و فعالان فرهنگی و علمی ایرانی، امروز چهارشنبه در نشستی تخصصی گفتمان «حقوق بشر آمریکایی» و وجوه مختلف آن را بررسی کردند.

حقوق بشر آمریکایی و جهان آینده، تروریسم و حقوق بشرآمریکایی، تحریم و حقوق بشر آمریکایی، مصادیق نقض حقوق بشر توسط آمریکا در جهان، سقوط هواپیمای مسافربری ایران و حقوق بشر آمریکایی از جمله مواردی بودند که در این نشست بررسی می‌شود.

این نشست تخصصی با همکاری مجمع جهانی صلح اسلامی، موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار شد.

*حقوق بشر آمریکایی مبتنی بر منافع است
محسن پاک آیین معاون موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی نیز گفت: حقوق بشر آمریکایی، جنگ، تحریم و شکنجه را اگر در خدمت منافع این کشور باشد مشروع می داند.
وی افزود: موازین ستیزی یکی از ابعاد حقوق بشر آمریکایی است حتی اگر خود آنها این موازین بین المللی را تعریف کرده باشند.

*تحریم های آمریکا ناقض حق کشورها برای توسعه اقتصادی است
محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری گفت: تحریم های آمریکا ناقض حق کشورها برای توسعه اقتصادی است و مصداق بارز تروریسم اقتصادی است.

وی افزود: بر اساس بند ۴ کمیسیون حقوق بشر ملل متحد، مسدود کردن دارایی های دیگر کشورها جرم است.

وی افزود: تحریم های آمریکا اخلال در تجارت جهانی است و حتی اقتصاد دیگر کشورها را هم تحت تاثیر قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


8 × = هفتاد دو