اخبار

آلمان، میزبان کنفرانس بازسازی اوکراین می‌شود

نخست وزیر در حال کناره‌گیری ایتالیا از برنامه برگزاری یک کنفرانس با موضوع بازسازی اوکراین در اروپا خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، به گفته ماریو دراگی، نخست وزیر در حال کناره گیری دولت ایتالیا، قرار است یک کنفرانس بزرگ با موضوع بازسازی اوکراین و ترمیم آسیب‌های ناشی از جنگ در آلمان برگزار شود.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایتالیایی “آنسا”، ماریو دراگی، نخست وزیر ایتالیا بعد از برگزاری یک نشست غیررسمی اتحادیه اروپا در شهر پراگ، پایتخت جمهوری چک گفت: قرار است یک کنفرانس بزرگ با موضوع بازسازی اوکراین در آلمان برگزار شود.

او درباره نشست برگزار شده در پراگ گفت، تاثیرات مربوط به افزایش قیمت انرژی و جنگ جاری در اوکراین دو مورد از مهمترین مسائل بحث شده در این اجلاس بوده‌اند.

او بیان کرد، رهبران اتحادیه اروپا بر تعهد خود به تداوم حمایت از اوکراین تاکید مجددا کردند و افزود، مذاکراتی بر سر اهمیت بازسازی اوکراین که ضربه سختی به سبب جنگ فعلی خورده، در جریان است.

دراگی اضافه کرد، بسیاری از اعضای اتحادیه اروپا همچنین نگران کمپین پروپاگاندای “تهاجمی” روسیه هستند.

او درباره موضع دیگر رهبران اروپایی درباره دولت جدید ایتالیا پس از برگزاری انتخابات سراسری ماه گذشته میلادی این کشور گفت، شاهد ترس یا نگرانی نزد دیگر رهبران اروپایی نبوده است.

او بیان کرد، آنها کنجکاو هستند بدانند دولت جدید ایتالیا چه نوع سیاست‌هایی را در پیش خواهد گرفت.

در پی پیروزی ائتلافی از احزاب راستگرا در انتخابات سراسری ماه گذشته میلادی ایتالیا، جورجیا ملونی، رهبر حزب برادران ایتالیا به عنوان نخست وزیر جدید این کشور معرفی شد. انتظار می‌رود دولت جدید ایتالیا خط‌مشی انتقاد از اتحادیه اروپا را در پیش گرفته و به جمع لهستان و مجارستان به عنوان متحدان نزدیک خود در روند تصمیم‌گیری در اتحادیه اروپا بپیوندد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هشت − = 0