اخبار

ابراز نگرانی سازمان‌ملل از وقایع اخیر در «بلگوراد» روسیه

ابراز نگرانی سازمان‌ملل از وقایع اخیر در «بلگوراد» روسیه

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد امروز در واکنش به وقایع اخیر در «بلگوراد» روسیه، به ابراز نگرانی بسنده کرد.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سازمان ملل متحد امروز سه شنبه اعلام کرد که گزارش هایی در مورد آنچه در بلگوراد روسیه اتفاق می افتد موجب نگرانی است.

در همین ارتباط، «استفان دوجاریک» سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرد: گزارش ها در مورد آنچه در منطقه بلگورود اتفاق می افتد باعث نگرانی شده است. سازمان ملل خواستار خودداری از تشدید تنش است.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل ادامه داد: ما با نگرانی حوادث در منطقه بلگوراد را دنبال می کنیم. ما با مقامات روسیه در این زمینه در ارتباط هستیم؛ اما نمی توانیم اتهامات مطرح شده را تایید کنیم!

وی اضافه کرد: از همه طرف ها می خواهیم تا از گسترش جنگ جلوگیری کرده و از اظهاراتی که باعث افزایش تنش می شود، خودداری کنند.

ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه ساعاتی پیش طی سخنانی در مسکو درباره ورود گروه خرابکاران اوکراینی به منطقه «بلگورود» اعلام کرد که این گروه خرابکاران شکست خوردند.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه با اشاره به اینکه شهر باخموت در منطقه دونتسک به تصرف ارتش روسیه درآمده است، گفت: پس از این شکست، کی‌ یف اقدامات تروریستی علیه مردم غیرنظامی را آغاز کرد. در جریان این عملیات ضدتروریستی، حملات هوایی و توپخانه‌ ای علیه این گروه انجام شد. بقایای ناسیونالیست‌ ها به داخل خاک اوکراین رانده شدند و تهاجم روسیه تا نابودی کامل آنها ادامه یافت. بیش از ۷۰ تروریست اوکراینی از پای درآمده، ۴ خودروی زرهی و ۵ خودروی وانت بار منهدم شدند.

«ویاچسلاو گلادکوف» فرماندار بلگوراد دیروز دوشنبه اعلام کرد که یک گروه خرابکار و جاسوس وابسته به نیروهای مسلح اوکراین وارد منطقه «گرایورونسکی» شدند.

این مقام بلگوراد در این خصوص اضافه کرده بود که اقدامات لازم برای از بین بردن دشمن در حال انجام است.

«ویاچسلاو گلادکوف» در این خصوص اضافه کرد: ۳ نفر در نتیجه گلوله باران مناطقی از بلگوراد توسط نیروهای مسلح اوکراین زخمی شدند: دو مرد و یک زن. این حملات همچنین به ۳ ساختمان مسکونی شخصی آسیب رساند. ساختمان ها آتش گرفتند، یکی از گلوله ها نیز به ساختمان اداری اصابت کرده است. در روستای زموستیه، گلوله ای به یک مهدکودک اصابت کرد و یک خانم مجروح که از ناحیه دست زخمی شده است، در محل امدادرسانی شد.

در همین رابطه، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین هم گفته بود: اقدامات لازم برای بیرون راندن خرابکاران اوکراینی از خاک روسیه و نابودی این گروه خرابکار در جریان است و نیرو و تجهیرات کافی نیز در محل وجود دارد. هدف از خرابکاری اوکراین در منطقه بلگوراد این است که توجه ها را از باخموت منحرف کند تا اثر سیاسی از دست دادن آرتیموفسک توسط طرف اوکراینی به حداقل برسد.

وزارت دفاع روسیه اوایل روز یکشنبه اعلام کرده بود که شهر آرتیموفسک که در اوکراین باخموت نامیده می‌ شود، در جریان عملیات نظامی مسکو در اوکراین به طور کامل آزاد شده است.

شهر باخموت در شمال دونتسک واقع شده و نقش یک مرکز حمل و نقل بزرگ برای تأمین تسلیحاتی نیروهای اوکراین در منطقه دونباس را ایفا می‌ کرد. نبرد شدید برای آزادسازی این شهر از اول آگوست ۲۰۲۲ شروع شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شش − = 4