اخبار

اسلحه و سقط جنین؛ بمب‌های جدی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

اسلحه و سقط جنین؛ بمب‌های جدی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

دموکرات‌ها، جمهوری خواهان را به خاطر لفاظی‌های نامزدهایش در نشست انجمن ملی سلاح مورد تمسخر قرار دادند و گفتند که اسلحه یک مسئله مهم در طول سال انتخابات ۲۰۲۴ خواهد بود.

به گزارش تسنیم به نقل از یواس‌ای تودی، دونالد ترامپ و سایر نامزدهای جمهوری‌خواه ریاست جمهوری مانند دسانتیس و نیکی هیلی و پنس حتی پس از تیراندازی‌های دسته‌جمعی اخیر در نشویل و لوئیزویل از حمایت از کمپین‌های سلاح دست برنداشته و در نشست انجمن ملی سلاح متعهد شدند که به حقوق صاحبان اسلحه پایبند باشند.

در حالی که کشتارهای دسته‌جمعی اخیر فشار سیاسی بیشتری بر جمهوری خواهان برای حمایت از نوعی کنترل اسلحه وارد کرد، جمهوری خواهان به لابی قدرتمند اسلحه قول دادند که متمم دوم قانون اساسی را مقدس بشمارند.

از سوی دیگر، دموکرات‌ها، جمهوری خواهان را به خاطر لفاظی‌های نامزدهایش در نشست انجمن ملی سلاح مورد تمسخر قرار دادند و گفتند که اسلحه یک مسئله مهم در طول سال انتخابات 2024 خواهد بود. جیمی هریسون، رئیس کمیته ملی دموکرات، گفت: «سوابق افراطی جمهوری‌خواهان در مورد اسلحه در طول مبارزات انتخاباتی به نمایش گذاشته خواهد شد.»

رقبای جمهوری‌خواه ریاست‌جمهوری در اوایل مبارزات انتخاباتی خود با موضوع سقط جنین دست و پنجه نرم می‌کنند. این در حالی است که بین یک پایگاه حزبی که طرفدار غیرقانونی کردن این رویه است و اکثریت ایالات متحده که می‌خواهند سقط جنین در بیشتر موارد قانونی باقی بماند، گرفتار شده‌اند.

آخرین مشکلات برای نامزدهای جمهوری خواه در سال 2024 نشان می‌دهد که حزب همچنان نتوانسته از قدرت قانونی جدید خود را که توسط دیوان عالی برای محدود کردن سقط جنین در سطح ملی اعطا شده است، استفاده کند. جمهوری خواهان به دنبال اجتناب از موضع گیری روشن در مورد سقط جنین بوده و در عوض به لیبرال‌ها به عنوان افراط گرایان واقعی به دلیل اعمال حمایت‌های گسترده بدون محدودیت در اواخر بارداری که نظرسنجی‌ها می گویند محبوب هستند، حمله می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


پنج + = 14