اخبار

افشای همکاری عربستان و عمان با نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی

یک رسانه صهیونیستی ادعا کرد، عربستان سعودی و عمان به نظامیان ارتش اسرائیل اجازه دادند از حریم هوایی این کشورها به‌سوی کشورهای شرق آسیا مسافرت کنند.

روزنامه یسرائیل هیوم در خبری که امروز دوشنبه منتشر شد، ادعا کرد، دولت‌های پادشاهی عربستان سعودی و عمان با سفر نظامیان ارتش اسرائیل که برای سفرهای گردشگری به‌سوی شرق آسیا پرواز می‌کنند، اجازه دادند از حریم هوایی‌شان عبور کنند.

به‌نوشته این رسانه، بعد صدور این موافقت به نظامیان ارتش اسرائیل ابلاغ شد می‌توانند برای سفرهای خود به کشورهای شرق آسیا و بالعکس از حریم هوایی عربستان سعودی و عمان استفاده کنند.

یسرائیل هیوم در توضیح این امر تأکید کرد: این به آن معنی خواهد بود که نظامیان اسرائیلی علاوه بر خطوط هوایی اسرائیلی می‌توانند با خطوط هوایی خارجی هم که معمولاً از حریم هوایی عربستان و عمان برای عبور استفاده می‌کنند، مسافرت کنند.

این رسانه عبری‌زبان در عین حال تأکید کرد کشورهایی همچون افغانستان، لبنان، لیبی، ایران، سوریه، عراق، پاکستان و یمن همچنان اجازه عبور نظامیان صهیونیست از حریم هوایی خود را نمی‌دهند.

علاوه بر آن براساس دستورالعمل ارتش رژیم صهیونیستی، نظامیان صهیونیست بدون دریافت مجوزهای لازم اجازه سفر هوایی به ترکیه و امارات متحده را هم ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 × شش =